• Proč mít kolem domu plot

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Možná se divíte, na co potřebujete kolem nedokončené stavby plot, když už je zavřená okny i dveřmi? Je to jednoduché, během stavby, kdy je dům otevřený, si každý může omrknout, co a kde budete mít. Jakmile máte nasazená okna a dveře, je každému jasné, že už nemusíte vše dokola odvážet, ale necháte to v domě nehlídané. To je příležitost pro spoustu zlodějů. Je-li však dům již oplocen, zdaleka ne každý si troufne ho překonat. Po dobu dokončování stavby, kdy v domě ještě nebydlíte, tedy stačí provizorní plot, je však lepší jej mít.

 • Bydlení podle vašich představ

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vždy jste si přáli mít domek s kouskem vlastní zahrady, kam byste mohli pustit vaše děti bez obav, že venku vběhnou pod auto nebo se někam zatoulají? Problém byl vždy najít takovou lokalitu, aby nebyla daleko od města, aby měla příjemné okolí a přitom byla cenově dostupná. Ztroskotaly zatím všechny vaše pokusy na splnění těchto základních požadavků? Potom se podívejte na domy na prodej Praha Vinoř. Jedná se o developerský projekt zahrnující výstavbu nových rodinných domů, jehož první etapa, tedy prvních 8 domů, bude dokončena do konce roku 2015.

 • Víte, jak by měla vypadat ložnice?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Jako u většiny ostatních místností je důležité si nejdříve uvědomit, k čemu bude pokoj (ložnice) sloužit a jaký nábytek v něm bude. Při návrhu dobře zvažujte, jestli v pokoji bude postel, případně jaká a kolik. S tím totiž souvisí minimální šířka pokoje. Vždy je potřeba počítat s nějakým tím nočním stolkem a samozřejmě s tím, aby bylo v místnosti dostatek prostoru. 

 • Pro radostné sečení trávy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Tráva je nejčastější rostlina, kterou naleznete na všech zahradách a v okolí rodinných, řadových i bytových domů. Není to však samo sebou, aby ten zelený pažit vypadal dobře, je třeba se o něj starat. Nejde jen o vytrhávání nepříjemného plevele, provzdušňování nebo dosévání travního semene tam, kde se trávníku moc nechce růst. Nejdůležitější na udržování trávníku je pravidelné sekání. To však nepatří mezi ty nejoblíbenější domácí práce, můžete si jej však značně usnadnit.  

 • Zlepšujeme imunitu saunováním

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Lázně a sauny si lidé užívali již ve starověku. Staří Egypťané byli již tisíce let před naším letopočtem známí svými lázněmi přístupnými pro každého. Postupně se lázně a s nimi také saunování, které bylo součástí léčebných procedur, začalo šířit do Evropy, nejprve do Řecka, potom do Říma a postupně i dále. Saunování se stalo velmi oblíbeným záhy téměř všude. Nabízí totiž značné zlepšení imunitního systému a celkové funkčnosti organismu.  

 • Víte co potřebujete pro ideální bydlení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Pokud jste již někdy přemýšleli o vlastním bydlení, jistě vás napadla spousta věcí, které byste chtěli ve svém domě mít. Podobně tomu bylo i u mě. Plánoval jsem stavbu vlastního domu a neustále kreslil různé půdorysy a přemýšlel, jak by měl dům vypadat. Když jsem se po poměrně dlouhé době dostal k tomu, že zadám vytvoření projektu projektantovi, byl jsem velmi překvapen připomínkami projektanta k mým návrhům. 

 • Dostupné bydlení v blízkosti Prahy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Není snad nic lepšího než moci vyjít z domu a být chvíli na zahradě na čerstvém vzduchu. Ve velkých městech toto lidé příliš neznají. Za prvé je tu hodně smogu a za druhé si zpravidla nemohou dům ve velkém městě dovolit. To však neznamená, že dům nikdy mít nebudete. Existují lokality v okolí velkých měst, které se vyznačují dobrou dostupností a přitom je zde pěkná příroda a možnost zabydlet se díky speciálním projektům výstavby za přijatelnou cenu.  

 • Je dřevostavba ta správná volba?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Pokud si chcete postavit vlastní dům, tak jste jistě již přemýšleli, zda to bude klasický zděný dům nebo energeticky úspornější stavba např. dřevostavba. Každá z možností má své výhody. První, co byste si měli rozmyslet, je, zda si necháte postavit dům na klíč nebo se pustíte do stavby svépomocí. V případě stavby svépomocí byste byli u dřevostavby značně omezeni. Zděný dům je možné stavět postupně i několik let, kdežto dřevostavbu musíte minimálně zastřešit co nejrychleji, aby se vám do ní nedostala voda. To znamená, že minimálně hrubou stavbu budete muset svěřit stavební firmě.

 • Vybavujeme dílnu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V profesionální i spotřebitelské sféře se setkáte s potřebou kvalitního dílenského nábytku a vybavení. Vždyť ve které dílně může chybět kvalitní stůl, ponk či vozík na nářadí? Spolehlivé dílenské stoly usnadňují každodenní práci dělníkům v nejrůznějších provozech, dílnách, opravnách, ale také domácím kutilům při běžných domácích opravách i tvořivé práci. Co musí splňovat dílenský stůl, abychom jej mohli považovat za spolehlivý? Je to jednoduché, nejdůležitější je odolnost a dlouhá životnost, které se opakovaně testují.  

 • Jak na hypotéku

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ať už chcete stavět nový dům nebo jen rekonstruovat starší dům či byt, budete si pravděpodobně potřebovat půjčit peníze. Jistě nebudete chtít využít běžné půjčky vzhledem k velmi vysokému úroku. Nejvýhodnější volbou většinou je vzít si na danou nemovitost hypotéku.

   

  I když v dnešní době vidíte, že vám hypotéku nabízejí desítky finančních institucí a to s naprosto neuvěřitelně nízkým úrokem, získat ji není vůbec snadné, musíte splnit mnoho podmínek. Jednou z nejdůležitějších je mít dostatečný příjem, abyste při svých výdajích byli schopni splácet.

Nejnovější články