• Tapetujeme celý dům

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Byly doby, kdy tapety upadly v nemilost a prakticky se nepoužívaly. Ještě i dnes na ně někteří koukají skrz prsty. Pokročily však materiály i vzory a dnes jsou tapety opět v kurzu. Pokud se rozhodnete otapetovat celý dům, není problém, stačí si vybrat vhodný typ tapety a dekor, který vás zaujme a můžete mít tapety skutečně všude.  

 • Jak na podlahu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Podlaha je důležitá v každém interiéru s ohledem na vzhled i užitné vlastnosti. Pokud i vy dokončujete stavbu nebo rekonstrukci domu, zaměříte brzy svou pozornost směrem k podlaze a budete od ní vyžadovat maximální funkčnost a bezchybný vzhled.  

 • Porost pod kontrolou

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Udržovat zahradu stále v dobré kondici a esteticky krásnou není jednoduché. V první řadě je třeba pravidelně zkracovat trávník a ostatní porosty a dávat jim přirozený a zároveň elegantní tvar. Ne vždy je zahrada pouze rovná nebo do mírného kopečka. Někdy je třeba dostat se i do hůř přístupných míst. K tomu potom slouží křovinořezy a vyžínače, které lze poměrně snadno ovládat a které vám umožní posekat trávu skutečně úplně všude.

 • Jak jsem stavěl terasu I

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Když se podíváte na internet a chcete se inspirovat, jak se dnes staví terasy, zjistíte, že najít návod, jak udělat terasu jinak než z exotického dřeva, je prakticky nemožné. Když ale počítám, že terasa má vydržet sloužit několik desítek let, kladu si otázku, zda to dřevo vydrží. Obávám se, že ne, proto jsem se rozhodl pro terasu vydlážděnou s betonovým základem.

 • Hurá na písek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Děti si rády hrají venku, máte-li za domem kousek prostoru, stačí dvorek nebo malá zahrádka, kde se mohou správně vyřádit. K nejoblíbenějším radovánkám patří zejména prolézání, běhání a skákání a stavění hradů z písku. Každé dítě by mělo mít doma na zahradě pískoviště, kde si může stavět tunely, vrtat jámy nebo plácat bábovičky.  

 • Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Myslíte si, že se jedná o stejné druhy pojistek? Jste na velkém omylu, který vás může dostat do nepříjemných problémů. Jedná se o 2 rozdílné druhy pojistek a aby toho nebylo málo, je tu ještě třetí varianta. Jaké jsou mezi jednotlivými pojistkami rozdíly a která z nich je pro vás nejvýhodnější?

   

   

  Pojištění nemovitosti je základ

   

  Pojištění domu či bytu v podobě pojištění nemovitosti by měl být základ pro každého majitele nemovitosti. Toto pojištění vás kryje v případě, když dojde k poničení budovy vlivem živelní pohromy (příliš silný mráz, vítr, krupobití aj.), v případě neočekávané události, jako je přepětí v síti apod. či na nemovitosti spáchá škodu vandal nebo zloděj. Tento typ je možné sjednat pro všechny druhy budov.

 • Mezi stínící technikou vede markýza

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Existuje hned několik typů stínící techniky, která vám za parných slunečných dnů pomůže zajistit komfortní teplotu v interiéru a především zastíní posezení na balkoně nebo terase. Markýza je ideálním řešením pro každého, kdo hledá variabilní a přitom stylový stínící prvek pro jeho dům. Na trhu se setkáte se čtyřmi základními typy markýz, především jde o otevřené, polokazetové a kazetové systémy a potom ještě markýzy boční. První tři typy jsou klasické markýzy horizontální, které pohlcují sluneční záření a zajišťují tak příjemný chládek, poslední je jedinečný tím, že markýza se upevňuje vertikálně a slouží k zajištění soukromí a odstíní pozdní slunce, které je již nízko nad obzorem.

 • Povlečení jako dárek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chtěli byste vybrat povlečení pro vaše blízké jako dárek? To je skvělý nápad, každý potřebuje spát, tak proč se nezabořit do peřin z příjemného makosaténu nebo teploučkého flanelu? Jde-li vám z řečí o makosaténu hlava kolem, pojďme si udělat malou exkurzi do materiálů, z nichž se vyrábí ložní povlečení. Nuže nejobyčejnější povlečení se vyrábí z běžné bavlny, takových je na trhu převážná většina.  

 • Jak správně zazimovat zahradu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zahrada vám od jara až do podzimu věrně sloužila, plodila ovoce i zeleninu, přinášela vám radost rozkvetlými záhony a nyní je čas, abyste se jí za to odvděčili pěčlivým zazimováním. Začněte od toho, co je nejvíc vidět - spadané listí. Je třeba všechno listí pečlivě shrabat a uložit na kompost, travnaté plochy naposledy před zimou posekejte na délku cca 5 cm a odstraňte mech a plevel.

 • Bydlíme ekonomicky a zdravě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nejeden mladý pár nebo rodina se chce odstěhovat z bytu a dopřát si dům jen pro sebe s kouskem zahrádky. Získat ho však není vůbec jednoduché, často to vyžaduje spoustu času, námahy, vytrvalosti a trpělivosti. Jen samotné plánování je složité a zdlouhavé, jak vymyslet dům tak, aby splňoval všechny vaše požadavky a vešli jste se do rozpočtu. Nemusíte ale na to být sami, přizvěte si odborníky, kteří se stavbou domů zabývají každý den.  

Nejnovější články