Drátěný a pěkný

12. 9. 2023
Když se řekne drátěný a pěkný, asi vás napadne, že nemůže být řeč o klasickém pletivu. Jistě, běžný pletivový plot není nijak krásný ani výjimečný. Přesto je naprosto funkční a není na něm nic špatného. V mnoha ohledech je nejlepší volbou při oplocení stavby, zahrady, oddělení prostoru mezi sousedy apod. Pokud řešíte otázku financí, nebo je ve vašem okolí zvykem používat k oplocení klasické pletivo, není třeba se za něj stydět. Nové pletivo je vyrobeno z klasického drátu. Ten je nejčastěji poplastován, tedy opatřen vrstvou PVC, díky které se stává odolným vůči vlhkosti, nerezaví a vydrží střežit váš pozemek velmi dlouho. Plot z klasického pletiva je lehký, lze jej poměrně snadno postavit i demontovat.

Jiným typem drátěného plotu je potom svařovaný plot. V čem je rozdíl? Zatímco pletivo je drátěný plot spletený z jednotlivých drátů, svařované oplocení tvoří jednotlivá pole. Hlavní rozdíl je v tom, že jednotlivé dráty jsou navzájem svařené. Celá pole jsou tedy pevná, v jednom kuse. Celé pole se potom jednoduše vezme a přišroubuje ke sloupkům. Dráty 2D a 3D plotů bývají silnější než u klasického pletiva a díky svařovaným spojům jsou také mnohem pevnější. Montáž drátěných plotů není složitá, ovšem vyžaduje čas.


Pokud se stavbě oplocení nechcete věnovat, nemáte na to zkušenosti, nebo čas, obraťte se bez obav na nás. Zabýváme se instalacemi oplocení různého druhu. Zvládneme vám kolem pozemku natáhnout pletivo stejně rychle jako obehnat zahradu svařovaným plotem. Vyberte si u nás ten pravý plot a stavbu nechte na nás. Naši montážníci mají spoustu zkušeností s realizacemi drátěného oplocení. Nevadí pozemek ve svažitém terénu ani horší přístupnost. Nechte si plot postavit ještě na podzim a začněte novou sezónu na zahradě s novým plotem.

Nejnovější články