• Jak správně zazimovat zahradu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zahrada vám od jara až do podzimu věrně sloužila, plodila ovoce i zeleninu, přinášela vám radost rozkvetlými záhony a nyní je čas, abyste se jí za to odvděčili pěčlivým zazimováním. Začněte od toho, co je nejvíc vidět - spadané listí. Je třeba všechno listí pečlivě shrabat a uložit na kompost, travnaté plochy naposledy před zimou posekejte na délku cca 5 cm a odstraňte mech a plevel.

 • Bydlíme ekonomicky a zdravě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nejeden mladý pár nebo rodina se chce odstěhovat z bytu a dopřát si dům jen pro sebe s kouskem zahrádky. Získat ho však není vůbec jednoduché, často to vyžaduje spoustu času, námahy, vytrvalosti a trpělivosti. Jen samotné plánování je složité a zdlouhavé, jak vymyslet dům tak, aby splňoval všechny vaše požadavky a vešli jste se do rozpočtu. Nemusíte ale na to být sami, přizvěte si odborníky, kteří se stavbou domů zabývají každý den.  

 • Komín snadno a rychle

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Dnes už jen tak něco snadno a rychle nepořídíte, ovšem jsou i výjimky. Jednou z nich může být právě váš komín. U novostavby je dobré přemýšlet nad komínem hned na začátku, komín tak bude zabudován uvnitř domu. Chcete-li komín na dům dodat dodatečně, také to lze, ovšem zdaleka ne vždy. Záleží především na tom, čím chcete vytápět a jaký komín chcete realizovat. Ventilaci a odvod spalin vyžaduje topení plynem i tuhými palivy, rozdíl je však v požadované odolnosti komínu.  

 • Kachlová kamna do každého interiéru

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také vás už začalo unavovat platit stále vyšší účty za energie? Svítit bohužel musíte a v našich zeměpisných šířkách i topit. Kde tedy ušetřit? Zůstaňme u vytápění. Co zkusit jiný systém vytápění, který by vám dopřál možnost ušetřit nemalé peníze za palivo? Hledáte-li i vy alternativní způsob vytápění, potom vsaďte na tuhá paliva. K nejběžnějším topidlům patří krbová kamna a krbové vložky. Používají se dnes i v moderních domech, můžete je použít i v nízkoenergetických stavbách. Díky rozmanitým stylům, tvarům a provedením si vybere skutečně každý.  

 • Jaký plot vybrat

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Téměř každý majitel samostatně stojícího domu přijde postupem času na to, že potřebuje plot. Někomu začne vadit, že nemá na zahradě dostatek soukromí, dalšího přestane brzo bavit uklízet pozdravy kolemjdoucích psů a jiný se bude chtít doma cítit bezpečně. Dobré je mít plot ošetřen už v rámci projektu na dům, nebudete potom muset znovu na stavební úřad jen kvůli ohlášení stavby plotu.  

 • Když dřevostavba, tak Ovelos

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ten, kdo dnes staví dům, je při plánování realizace často bezradný. Na výběr je totiž velké množství stavebních materiálů, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Je těžké rozhodnout se, zda chcete bydlet ve zděném domě či dřevostavbě. Oba jsou to moderní způsoby výstavby, které vám dopřejí pohodlné a úsporné bydlení. Dřevostavba vám však nabídne něco navíc. Jedná se především o expresní dobu výstavby, která je dána především tím, že se jedná o modulový dřevěný systém, který se velmi snadno sestavuje.  

 • Jak na terénní úpravy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Postavili jste si dům a nyní se chystáte zpacifikovat také okolí domu? Nejprve doporučujeme srovnat terénní nerovnosti tak, aby se váš pozemek buď pozvolně svažoval, pokud není zcela rovný, nebo můžete udělat na zahradě schod apod. U vstupu je vhodné mít co nejméně schodů, snadno se vám potom bude domů nosit nákup, vynášet kočárek apod. Nejvýhodnější je srovnat vstup s okolním terénem do roviny. Upotřebíte tak spoustu zeminy, která se vykopala ze základových pásů a později z župmy a vsakovacího systému. Použijete ji tak na vlastním pozemku a ušetříte desetitisíce za její odvoz.

 • Sekání trávy vás nemusí obtěžovat

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Je sobota odpoledne a vy víte, že vám schází ještě jedna nepříliš oblíbená činnost, abyste splnili váš denní plán, a to je posekat zahradu. Sekání trávy trvá dlouho, není to sice těžká práce, zato velmi nudná a nikomu se ji nechce dělat. Je to podobné jako v domácnosti s luxováním. Vysávání se vyřešilo příchodem robotických vysavačů, proč tedy stejně neskoncovat i se sekáním trávy? Firma Honda má pro vás skvělé řešení v podobě robotické sekačky Honda Miimo. Automatická sekačka Honda Miimo je navržena pro všechny, kteří chtějí mít udržovanou zahradu bez pravidelné námahy.

 • Vnitřní i vnější omítky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Máte novostavbu a chystáte se na omítky? Děsíte se už předem, kolik to dá práce, než budou hotové ve všech místnostech? Poradíme vám, jak celý proces výrazně urychlit, svěřte aplikaci omítek strojům. Strojní omítání je mnohem rychlejší, úspornější a nakonec i levnější. Celý proces vypadá na první pohled jednoduše, je třeba však přenechat odborníkům, kteří mají dostatek zkušeností. Nejprve se ošetří přechody mezi různými materiály a rohy, na které se dávají speciální rohové omítkové profily – rohovníky. Díky ocelovým rohovníkům budou rohy zdí chráněny před poškozením a pomohou vašim zdem vypadat prostě dokonale.  

 • Kupujeme nový nábytek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Stěhujete se nebo zařizujete zbrusu nový domov a chcete se v něm cítit skutečně doma? Je třeba si správně vybrat nábytek. Vypadá to jako fráze, ale nábytek je skutečně důležitý pro to, abychom se v interiéru cítili dobře. Díky skříním, postelím a dalším kusům vyzařuje z pokoje určitá nálada, má svou atmosféru a ta by měla být co nejpříjemnější. Proto je tak důležitý výběr vybavení. Každá místnost vyžaduje něco jiného, orientujeme se především podle funkčnosti dané místnosti. Vezměme si jako příklad ložnici. Je nad slunce jasné, že dominantním prvkem bude postel. Jejímu výběru proto třeba věnujte dostatečnou pozornost.

Nejnovější články