• Barevná mozaika

  12. 8. 2021 Čtěte více...

  Rekonstruujete byt, nebo dům a potřebujete se vypořádat se starší koupelnou? Jednou z možností je odstranit staré obklady a dlažby a položit nové. To je však velmi pracné, vzniká při tom spousta nepořádku a také to není nejlevnější. Existuje ale také mnohem jednodušší a méně nákladné řešení – použijte mozaiku. Mozaiku tvoří malé segmenty ze skla, keramiky, nebo kamene, které jsou poskládané podle tvaru, velikosti a barevného provedení. Moderní mozaiky jsou uloženy na silikonové síťce, takže manipulace s nimi je velmi jednoduchá a nemusí se jí bát ani domácí kutil.

 • Zabavte děti o prázdninách smysluplně

  12. 6. 2021 Čtěte více...

  Chystáte se pomalu s vašimi ratolestmi na prázdniny? Přemýšlíte, čím je zabavit? Pusťte se do společného projektu a vyzkoušejte tapetování. Vyberte si místnost, kterou potřebujete upravit, zútulnit, předělat, prostě tu, na které chcete zapracovat nejdříve. Nechte vaše děti podílet se na přípravách, výběru vhodné tapety i samotném tapetování. Uvidíte, že pomoc se hodí a děti to navíc bude bavit a rády vám pomohou.

 • Zahrada i v malém bytě ve městě

  2. 7. 2020 Čtěte více...

  Do nedávna se zdálo být nemožné skloubit výhody života ve městě a na venkově. Dnes je to již možné. Vertikální zahrady jsou schopné přinést do bytů zeleň, která jinak v panelovém bludišti chybí a dokáže tak navrátit něco z bývalé pohody života v souladu s přírodou.

  Jaké jsou výhody vertikálních zahrad

  Vertikální zahrady v první řadě zvlhčují a čistí vzduch a jsou tak ideální především do domů s malými dětmi, astmatiky či alergiky. Dále mají schopnost pohlcovat hluk, čímž poskytují nejen v rámci domu lepší soukromí, ale také lépe izolují od sousedů.

 • Jak správně tapetovat

  10. 3. 2019 Čtěte více...

  Tapetu už asi každý z nás někdy v životě viděl. Je to pruh papíru nebo jiného materiálu smotaný do role, aby se nepomačkal. K němu patří lepidlo, kterým se připevňuje na zeď. Samozřejmě existují i výjimky, jako jsou samolepicí tapety, ty už na zadní straně mají vrstvu lepidla, stačí jen sejmout podkladový papír a přitisknout je na určené místo. Způsob aplikace tedy závisí na druhu tapety, ovšem nepředbíhejme, nejprve je třeba vybrat místo, kam budeme chtít tapetu umístit.

 • Vydělávejte díky pronájmu, poradíme vám

  29. 4. 2019 Čtěte více...

  V současnosti snad nenarazíte na člověka, který by pohrdl možností vydělat si nějaké peníze bez jakéhokoli vlastního přičinění. Pasivní příjem k penězům ze zaměstnání pak může v otázkách rodinného rozpočtu hrát opravdu zásadní roli. Nebudete se muset pořád jen omezovat a upírat si běžné radosti, dokonce třeba po několika letech budete moci prožít dovolenou v zahraničí.

 • Komfortní bydlení v Praze na dosah ruky

  29. 4. 2019 Čtěte více...

  Když se mladí lidé rozhodují, s jakou lokalitou by rádi spojili své životní cesty, většinou se jejich zraky upírají k hlavnímu městu. Je to vlastně naprosto logické. Praha je centrem veškerého dění v České republice. Kulturní a společenské vyžití v jejích útrobách se s žádnou jinou oblastí nedá srovnávat.

 • Stěhování bytu nemusí být tak strašné

  16. 9. 2018 Čtěte více...

  Když se řekne stěhování, každý si představí tu obrovskou hromadu krabic, spoustu práce a také dřinu, kterou musí člověk vynaložit. Každá pomocná ruka nebo rada je tady vítána a tak bychom si mohli projít několik zásad správného stěhování.

 • Svítidla podle poslední módy

  2. 8. 2018 Čtěte více...

  Svítidla jsou podstatnou součástí vybavení každého interiéru i exteriéru. Nejen, že dodávají světlo, pomáhají vytvářet celkovou atmosféru, ale hrají důležitou roli také jako dekorativní doplňky. Skoro v každém interiéru najdete hlavní svítidlo na stropě, nejčastěji v podobě přisazeného či závěsného svítidla. Jde to ale i jinak, chcete-li být pokrokoví a moderní, umístěte na strop několik vestavných bodovek, použijte LED panely nebo vsaďte na systémová svítidla.

 • Přestavujeme podkroví na byt

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Máte volné prostory v podkroví a uvažujete, že byste v nich zbudovali nový byt? Samozřejmě to jde, dokonce jsou podkrovní byty jedny z nejlukrativnějších, protože jsou většinou řešeny zvláštně, jedinečně a zajímavě. Zda se přestavba podkroví na byt vyplatí, závisí do jisté míry na dispozicích těchto prostor. Je třeba držet se určitých architektonických zásad. Úpravou podkroví na obytné prostory změníte nejen vzhled, ale zasahujete ve valné většině případů také do statiky domu a nosných prvků, což je třeba prodiskutovat s odborníky. Potom už stačí sehnat si stavební povolení a můžete se pustit do práce.

Nejnovější články