• Je dřevostavba ta správná volba?

  Je dřevostavba ta správná volba?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Pokud si chcete postavit vlastní dům, tak jste jistě již přemýšleli, zda to bude klasický zděný dům nebo energeticky úspornější stavba např. dřevostavba. Každá z možností má své výhody. První, co byste si měli rozmyslet, je, zda si necháte postavit dům na klíč nebo se pustíte do stavby svépomocí. V případě stavby svépomocí byste byli u dřevostavby značně omezeni. Zděný dům je možné stavět postupně i několik let, kdežto dřevostavbu musíte minimálně zastřešit co nejrychleji, aby se vám do ní nedostala voda. To znamená, že minimálně hrubou stavbu budete muset svěřit stavební firmě.

 • Vybavujeme dílnu

  Vybavujeme dílnu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V profesionální i spotřebitelské sféře se setkáte s potřebou kvalitního dílenského nábytku a vybavení. Vždyť ve které dílně může chybět kvalitní stůl, ponk či vozík na nářadí? Spolehlivé dílenské stoly usnadňují každodenní práci dělníkům v nejrůznějších provozech, dílnách, opravnách, ale také domácím kutilům při běžných domácích opravách i tvořivé práci. Co musí splňovat dílenský stůl, abychom jej mohli považovat za spolehlivý? Je to jednoduché, nejdůležitější je odolnost a dlouhá životnost, které se opakovaně testují.  

 • Jak na hypotéku

  Jak na hypotéku

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ať už chcete stavět nový dům nebo jen rekonstruovat starší dům či byt, budete si pravděpodobně potřebovat půjčit peníze. Jistě nebudete chtít využít běžné půjčky vzhledem k velmi vysokému úroku. Nejvýhodnější volbou většinou je vzít si na danou nemovitost hypotéku.

   

  I když v dnešní době vidíte, že vám hypotéku nabízejí desítky finančních institucí a to s naprosto neuvěřitelně nízkým úrokem, získat ji není vůbec snadné, musíte splnit mnoho podmínek. Jednou z nejdůležitějších je mít dostatečný příjem, abyste při svých výdajích byli schopni splácet.

 • Jak je důležité míti bazén

  Jak je důležité míti bazén

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Kdo může, jezdí v létě na dovolenou k moři, k jezeru, k rybníku, zkrátka tam, kde je pohromadě trocha vody, ve které by se zchladil. Je-li parné léto, je důležité mít možnost se někde vykoupat, člověku je potom hned lépe. Nemáte-li v okolí žádný rybník ani jinou možnost osvěžení, nezoufejte a zařiďte se podobně jako stovky dalších českých domácností, pořiďte si plastový bazén. Jelikož Česká republika nemá vlastní moře a k nejbližšímu je to pořád relativně daleko, vymysleli lidé vlastní alternativu a nakupují bazény na zahradu. Někteří volí nafukovací koupaliště, to však zdaleka nevydrží tolik jako plastové bazény ze speciálního kopolymeru, který je odolný vůči nízkým teplotám i slunečnímu záření a vyznačuje se dlouhou životností.  

 • Barbecue párty nejen na zahradě

  Barbecue párty nejen na zahradě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vždy jste chtěli mít vlastní dům, abyste mohli na zahradě pořádat párty s grilováním pro rodinu nebo přátele? Mrzí vás, že bydlíte v bytě, kde žádnou zahradu nemáte? Nezoufejte, protože přesto si můžete doma udělat vaši vysněnou grilovačku. Potřebujete k tomu jediné – pořádný gril. Je jasné, že kdybyste si na balkon v paneláku dali obyčejný gril, byl by to průšvih, ovšem takový stolní elektrický gril, to je jiná.  

 • Jak řešit izolaci kolem okna

  Jak řešit izolaci kolem okna

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  U nových plastových oken jsem řešil u novostavby jeden problém. Ono je sice super, že může být sedmi komorové a dnes již i osmi komorové a používají se různá dvojskla a trojskla pro co nejmenší únik tepla, ale co izolace kolem okna? Jaký materiál se používá k utěsnění mezi samotným profilem okna a okenním otvorem? Odpověď je velmi jednoduchá, 99 % firem stále používá jen montážní pěnu a to i přesto, že to je poměrně nevhodný materiál. Proč? Zaprvé pěna po čase ubývá, a tak může být prostor mezi oknem a zdí snadno propustný pro studený vzduch nebo na druhou stranu pro únik tepla z domu. Zadruhé pěna se nedostane všude, protože okenní rám je velmi nerovnoměrný a má spoustu záhybů. Je proto vhodné použít parotěsné pásky, které slouží jako další izolace, ty se nanesou přímo na okno a díky teplotní roztažnosti vyplní i sebemenší mezery. Nepoužívají se na celá okna, ale v kombinaci s montážní pěnou.  

 • Topit nemusíte jen dřevem

  Topit nemusíte jen dřevem

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Kolikrát už jste si říkali, že si domů pořídíte krb nebo alespoň krbová kamna? Rádi byste v zimě zažívali tu úžasnou romantiku, kdy sedíte u krbu a pozorujete hořící dřevo? Jenže zatím jste to neudělali, možná je to znamení, že to má být trochu jinak. Topit tuhými palivy neznamená automaticky jen dřevo. S dřevem je hodně práce, je třeba ho nařezat, naštípat, složit a vozit na přikládání. Je obstarávání dřeva to, co vás od pořízení krbu vždy odrazovalo? Potom jsou pro vás ideálním řešením peletová kamna.  

 • Žijeme i venku

  Žijeme i venku

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Že součástí bydlení v domě je i zahrada, případně terasa, na tom není nic objevného. Ovšem terasu nebo větší balkon si můžete užít i v bytě. Moderní bytové domy nabízí komfortní indoor, ale nově rovněž outdoor living. Balkon, lodžie a terasa představují možnosti rozšíření obytného prostoru, poskytují pěkný výhled do okolního prostředí a po pobytu mezi čtyřmi stěnami příjemné osvěžení.

 • Zahradní pomocníci nejen pro profesionály

  Zahradní pomocníci nejen pro profesionály

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Někdo se živí tím, že se stará o zahrady jiných, další se péčí o vlastní zahradu odreaguje. Ať už patříte k první nebo druhé skupině, potřebujete k práci především kvalitní pomůcky. Samozřejmě, mohli byste jít do prvního obchodního řetězce, kde sekačky na trávu a další pomocníky najdete nyní i za dobrou cenu. Nicméně tyto výrobky jsou většinou velmi nekvalitní, jejich životnost je mizivá a efektivita práce také za moc nestojí. Proto je mnohem výhodnější spolehnout se na kvalitní výrobky.  

 • Jak řešit odpadní vodu

  Jak řešit odpadní vodu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Obecně se udává, že za den spotřebuje dospělý člověk 100 litrů vody. Něco z toho je na vaření a pití, zbytek je splachování WC a osobní hygiena. Spotřebovaná voda však musí někam odtékat, v případě měst do splaškové kanalizace, na vesnicích obvykle ústí do septiku nebo žumpy. Septik je skvělým řešením, které vám však dnes už nikdo nepovolí, kvůli ekologii i finanční úspoře se lidé spíš než k žumpě uchylují k čistírnám odpadních vod. Domácí čistička funguje tak, že odpadní vodu v několika krocích vyčistí aktivovaným kalem, který z vody odstraní organické znečištění.  

Nejnovější články

Naši partneři

 • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

 • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

 • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!