• Jak je důležité míti bazén

  Jak je důležité míti bazén

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Kdo může, jezdí v létě na dovolenou k moři, k jezeru, k rybníku, zkrátka tam, kde je pohromadě trocha vody, ve které by se zchladil. Je-li parné léto, je důležité mít možnost se někde vykoupat, člověku je potom hned lépe. Nemáte-li v okolí žádný rybník ani jinou možnost osvěžení, nezoufejte a zařiďte se podobně jako stovky dalších českých domácností, pořiďte si plastový bazén. Jelikož Česká republika nemá vlastní moře a k nejbližšímu je to pořád relativně daleko, vymysleli lidé vlastní alternativu a nakupují bazény na zahradu. Někteří volí nafukovací koupaliště, to však zdaleka nevydrží tolik jako plastové bazény ze speciálního kopolymeru, který je odolný vůči nízkým teplotám i slunečnímu záření a vyznačuje se dlouhou životností.  

 • Barbecue párty nejen na zahradě

  Barbecue párty nejen na zahradě

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Vždy jste chtěli mít vlastní dům, abyste mohli na zahradě pořádat párty s grilováním pro rodinu nebo přátele? Mrzí vás, že bydlíte v bytě, kde žádnou zahradu nemáte? Nezoufejte, protože přesto si můžete doma udělat vaši vysněnou grilovačku. Potřebujete k tomu jediné – pořádný gril. Je jasné, že kdybyste si na balkon v paneláku dali obyčejný gril, byl by to průšvih, ovšem takový stolní elektrický gril, to je jiná.  

 • Jak řešit izolaci kolem okna

  Jak řešit izolaci kolem okna

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  U nových plastových oken jsem řešil u novostavby jeden problém. Ono je sice super, že může být sedmi komorové a dnes již i osmi komorové a používají se různá dvojskla a trojskla pro co nejmenší únik tepla, ale co izolace kolem okna? Jaký materiál se používá k utěsnění mezi samotným profilem okna a okenním otvorem? Odpověď je velmi jednoduchá, 99 % firem stále používá jen montážní pěnu a to i přesto, že to je poměrně nevhodný materiál. Proč? Zaprvé pěna po čase ubývá, a tak může být prostor mezi oknem a zdí snadno propustný pro studený vzduch nebo na druhou stranu pro únik tepla z domu. Zadruhé pěna se nedostane všude, protože okenní rám je velmi nerovnoměrný a má spoustu záhybů. Je proto vhodné použít parotěsné pásky, které slouží jako další izolace, ty se nanesou přímo na okno a díky teplotní roztažnosti vyplní i sebemenší mezery. Nepoužívají se na celá okna, ale v kombinaci s montážní pěnou.  

 • Topit nemusíte jen dřevem

  Topit nemusíte jen dřevem

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Kolikrát už jste si říkali, že si domů pořídíte krb nebo alespoň krbová kamna? Rádi byste v zimě zažívali tu úžasnou romantiku, kdy sedíte u krbu a pozorujete hořící dřevo? Jenže zatím jste to neudělali, možná je to znamení, že to má být trochu jinak. Topit tuhými palivy neznamená automaticky jen dřevo. S dřevem je hodně práce, je třeba ho nařezat, naštípat, složit a vozit na přikládání. Je obstarávání dřeva to, co vás od pořízení krbu vždy odrazovalo? Potom jsou pro vás ideálním řešením peletová kamna.  

 • Žijeme i venku

  Žijeme i venku

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Že součástí bydlení v domě je i zahrada, případně terasa, na tom není nic objevného. Ovšem terasu nebo větší balkon si můžete užít i v bytě. Moderní bytové domy nabízí komfortní indoor, ale nově rovněž outdoor living. Balkon, lodžie a terasa představují možnosti rozšíření obytného prostoru, poskytují pěkný výhled do okolního prostředí a po pobytu mezi čtyřmi stěnami příjemné osvěžení.

 • Zahradní pomocníci nejen pro profesionály

  Zahradní pomocníci nejen pro profesionály

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Někdo se živí tím, že se stará o zahrady jiných, další se péčí o vlastní zahradu odreaguje. Ať už patříte k první nebo druhé skupině, potřebujete k práci především kvalitní pomůcky. Samozřejmě, mohli byste jít do prvního obchodního řetězce, kde sekačky na trávu a další pomocníky najdete nyní i za dobrou cenu. Nicméně tyto výrobky jsou většinou velmi nekvalitní, jejich životnost je mizivá a efektivita práce také za moc nestojí. Proto je mnohem výhodnější spolehnout se na kvalitní výrobky.  

 • Jak řešit odpadní vodu

  Jak řešit odpadní vodu

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Obecně se udává, že za den spotřebuje dospělý člověk 100 litrů vody. Něco z toho je na vaření a pití, zbytek je splachování WC a osobní hygiena. Spotřebovaná voda však musí někam odtékat, v případě měst do splaškové kanalizace, na vesnicích obvykle ústí do septiku nebo žumpy. Septik je skvělým řešením, které vám však dnes už nikdo nepovolí, kvůli ekologii i finanční úspoře se lidé spíš než k žumpě uchylují k čistírnám odpadních vod. Domácí čistička funguje tak, že odpadní vodu v několika krocích vyčistí aktivovaným kalem, který z vody odstraní organické znečištění.  

 • Jak na odvod spalin

  Jak na odvod spalin

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Je mnohem jednodušší navrhovat soustavu pro odvod spalin v novostavbě než ve starším domku. Komín potřebuje vlastní základ, který zabírá místo a toho ve starších domcích není mnoho nazbyt. Oproti tomu v novostavbě je to doslova hračka, nemusíte se vyhýbat žádným překážkám, před instalací je třeba si jen rozmyslet, zda komín budete potřebovat a případně jaký. Potom už si snadno podle vašich požadavků vyberete, protože v dnešní době vám trh nabídne velké množství nejrůznějších variant.  

 • Terasa – oáza odpočinku

  Terasa – oáza odpočinku

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Pro maximální pohodlí na terase i zahradě potřebujete několik věcí. V první řadě je třeba udělat si trochu stín. Protože střecha vždy nestačí a ne každý chce nebo může zatěžovat krov markýzou, je třeba hledat jiné řešení. Stín vám jednoduše obstará slunečník. Můžete vybírat hned z několika variant. Liší se především způsobem použití, barvou, materiálem, velikostí nebo designovým zpracováním. Oblíbené jsou klasické zahradní slunečníky se středovou tyčí, které se hodí na zahradu i terasu, kde se postarají o příjemný stín a navodí rovněž pocit soukromí.  

 • Terasa - kam s ní?

  Terasa - kam s ní?

  31. 8. 2018 Čtěte více...

  Mnoho majitelů rodinných domů si představuje tu pohodu, až budou mít konečně dům hotový a pustí se do dodělávání terasy. Terasa je skvělé místo pro relax a odpočinek v kteroukoli denní i noční hodinu, pokud je dobře umístěná. Ideálním místem pro terasu je jižní a západní strana domu, protože zde nejdéle svítí slunce, je zde teplo a světlo. Na severní straně domu by se vám totiž špatně opalovalo. Naplánujte terasu tak, abyste na ni měli vstup z obývacího pokoje, jídelny nebo kuchyně, rozšíříte si tak obytný prostor a budete na terasu moci kdykoli chodit.

Nejnovější články

Naši partneři