• Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

  Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Myslíte si, že se jedná o stejné druhy pojistek? Jste na velkém omylu, který vás může dostat do nepříjemných problémů. Jedná se o 2 rozdílné druhy pojistek a aby toho nebylo málo, je tu ještě třetí varianta. Jaké jsou mezi jednotlivými pojistkami rozdíly a která z nich je pro vás nejvýhodnější?

   

   

  Pojištění nemovitosti je základ

   

  Pojištění domu či bytu v podobě pojištění nemovitosti by měl být základ pro každého majitele nemovitosti. Toto pojištění vás kryje v případě, když dojde k poničení budovy vlivem živelní pohromy (příliš silný mráz, vítr, krupobití aj.), v případě neočekávané události, jako je přepětí v síti apod. či na nemovitosti spáchá škodu vandal nebo zloděj. Tento typ je možné sjednat pro všechny druhy budov.

 • Mezi stínící technikou vede markýza

  Mezi stínící technikou vede markýza

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Existuje hned několik typů stínící techniky, která vám za parných slunečných dnů pomůže zajistit komfortní teplotu v interiéru a především zastíní posezení na balkoně nebo terase. Markýza je ideálním řešením pro každého, kdo hledá variabilní a přitom stylový stínící prvek pro jeho dům. Na trhu se setkáte se čtyřmi základními typy markýz, především jde o otevřené, polokazetové a kazetové systémy a potom ještě markýzy boční. První tři typy jsou klasické markýzy horizontální, které pohlcují sluneční záření a zajišťují tak příjemný chládek, poslední je jedinečný tím, že markýza se upevňuje vertikálně a slouží k zajištění soukromí a odstíní pozdní slunce, které je již nízko nad obzorem.

 • Povlečení jako dárek

  Povlečení jako dárek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chtěli byste vybrat povlečení pro vaše blízké jako dárek? To je skvělý nápad, každý potřebuje spát, tak proč se nezabořit do peřin z příjemného makosaténu nebo teploučkého flanelu? Jde-li vám z řečí o makosaténu hlava kolem, pojďme si udělat malou exkurzi do materiálů, z nichž se vyrábí ložní povlečení. Nuže nejobyčejnější povlečení se vyrábí z běžné bavlny, takových je na trhu převážná většina.  

 • Jak správně zazimovat zahradu

  Jak správně zazimovat zahradu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zahrada vám od jara až do podzimu věrně sloužila, plodila ovoce i zeleninu, přinášela vám radost rozkvetlými záhony a nyní je čas, abyste se jí za to odvděčili pěčlivým zazimováním. Začněte od toho, co je nejvíc vidět - spadané listí. Je třeba všechno listí pečlivě shrabat a uložit na kompost, travnaté plochy naposledy před zimou posekejte na délku cca 5 cm a odstraňte mech a plevel.

 • Bydlíme ekonomicky a zdravě

  Bydlíme ekonomicky a zdravě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nejeden mladý pár nebo rodina se chce odstěhovat z bytu a dopřát si dům jen pro sebe s kouskem zahrádky. Získat ho však není vůbec jednoduché, často to vyžaduje spoustu času, námahy, vytrvalosti a trpělivosti. Jen samotné plánování je složité a zdlouhavé, jak vymyslet dům tak, aby splňoval všechny vaše požadavky a vešli jste se do rozpočtu. Nemusíte ale na to být sami, přizvěte si odborníky, kteří se stavbou domů zabývají každý den.  

 • Komín snadno a rychle

  Komín snadno a rychle

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Dnes už jen tak něco snadno a rychle nepořídíte, ovšem jsou i výjimky. Jednou z nich může být právě váš komín. U novostavby je dobré přemýšlet nad komínem hned na začátku, komín tak bude zabudován uvnitř domu. Chcete-li komín na dům dodat dodatečně, také to lze, ovšem zdaleka ne vždy. Záleží především na tom, čím chcete vytápět a jaký komín chcete realizovat. Ventilaci a odvod spalin vyžaduje topení plynem i tuhými palivy, rozdíl je však v požadované odolnosti komínu.  

 • Kachlová kamna do každého interiéru

  Kachlová kamna do každého interiéru

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také vás už začalo unavovat platit stále vyšší účty za energie? Svítit bohužel musíte a v našich zeměpisných šířkách i topit. Kde tedy ušetřit? Zůstaňme u vytápění. Co zkusit jiný systém vytápění, který by vám dopřál možnost ušetřit nemalé peníze za palivo? Hledáte-li i vy alternativní způsob vytápění, potom vsaďte na tuhá paliva. K nejběžnějším topidlům patří krbová kamna a krbové vložky. Používají se dnes i v moderních domech, můžete je použít i v nízkoenergetických stavbách. Díky rozmanitým stylům, tvarům a provedením si vybere skutečně každý.  

 • Jaký plot vybrat

  Jaký plot vybrat

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Téměř každý majitel samostatně stojícího domu přijde postupem času na to, že potřebuje plot. Někomu začne vadit, že nemá na zahradě dostatek soukromí, dalšího přestane brzo bavit uklízet pozdravy kolemjdoucích psů a jiný se bude chtít doma cítit bezpečně. Dobré je mít plot ošetřen už v rámci projektu na dům, nebudete potom muset znovu na stavební úřad jen kvůli ohlášení stavby plotu.  

 • Když dřevostavba, tak Ovelos

  Když dřevostavba, tak Ovelos

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ten, kdo dnes staví dům, je při plánování realizace často bezradný. Na výběr je totiž velké množství stavebních materiálů, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Je těžké rozhodnout se, zda chcete bydlet ve zděném domě či dřevostavbě. Oba jsou to moderní způsoby výstavby, které vám dopřejí pohodlné a úsporné bydlení. Dřevostavba vám však nabídne něco navíc. Jedná se především o expresní dobu výstavby, která je dána především tím, že se jedná o modulový dřevěný systém, který se velmi snadno sestavuje.  

 • Jak na terénní úpravy

  Jak na terénní úpravy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Postavili jste si dům a nyní se chystáte zpacifikovat také okolí domu? Nejprve doporučujeme srovnat terénní nerovnosti tak, aby se váš pozemek buď pozvolně svažoval, pokud není zcela rovný, nebo můžete udělat na zahradě schod apod. U vstupu je vhodné mít co nejméně schodů, snadno se vám potom bude domů nosit nákup, vynášet kočárek apod. Nejvýhodnější je srovnat vstup s okolním terénem do roviny. Upotřebíte tak spoustu zeminy, která se vykopala ze základových pásů a později z župmy a vsakovacího systému. Použijete ji tak na vlastním pozemku a ušetříte desetitisíce za její odvoz.

Nejnovější články

Naši partneři

 • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

 • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

 • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!