• Sekání trávy vás nemusí obtěžovat

  Sekání trávy vás nemusí obtěžovat

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Je sobota odpoledne a vy víte, že vám schází ještě jedna nepříliš oblíbená činnost, abyste splnili váš denní plán, a to je posekat zahradu. Sekání trávy trvá dlouho, není to sice těžká práce, zato velmi nudná a nikomu se ji nechce dělat. Je to podobné jako v domácnosti s luxováním. Vysávání se vyřešilo příchodem robotických vysavačů, proč tedy stejně neskoncovat i se sekáním trávy? Firma Honda má pro vás skvělé řešení v podobě robotické sekačky Honda Miimo. Automatická sekačka Honda Miimo je navržena pro všechny, kteří chtějí mít udržovanou zahradu bez pravidelné námahy.

 • Vnitřní i vnější omítky

  Vnitřní i vnější omítky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Máte novostavbu a chystáte se na omítky? Děsíte se už předem, kolik to dá práce, než budou hotové ve všech místnostech? Poradíme vám, jak celý proces výrazně urychlit, svěřte aplikaci omítek strojům. Strojní omítání je mnohem rychlejší, úspornější a nakonec i levnější. Celý proces vypadá na první pohled jednoduše, je třeba však přenechat odborníkům, kteří mají dostatek zkušeností. Nejprve se ošetří přechody mezi různými materiály a rohy, na které se dávají speciální rohové omítkové profily – rohovníky. Díky ocelovým rohovníkům budou rohy zdí chráněny před poškozením a pomohou vašim zdem vypadat prostě dokonale.  

 • Kupujeme nový nábytek

  Kupujeme nový nábytek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Stěhujete se nebo zařizujete zbrusu nový domov a chcete se v něm cítit skutečně doma? Je třeba si správně vybrat nábytek. Vypadá to jako fráze, ale nábytek je skutečně důležitý pro to, abychom se v interiéru cítili dobře. Díky skříním, postelím a dalším kusům vyzařuje z pokoje určitá nálada, má svou atmosféru a ta by měla být co nejpříjemnější. Proto je tak důležitý výběr vybavení. Každá místnost vyžaduje něco jiného, orientujeme se především podle funkčnosti dané místnosti. Vezměme si jako příklad ložnici. Je nad slunce jasné, že dominantním prvkem bude postel. Jejímu výběru proto třeba věnujte dostatečnou pozornost.

 • Proč mít kolem domu plot

  Proč mít kolem domu plot

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Možná se divíte, na co potřebujete kolem nedokončené stavby plot, když už je zavřená okny i dveřmi? Je to jednoduché, během stavby, kdy je dům otevřený, si každý může omrknout, co a kde budete mít. Jakmile máte nasazená okna a dveře, je každému jasné, že už nemusíte vše dokola odvážet, ale necháte to v domě nehlídané. To je příležitost pro spoustu zlodějů. Je-li však dům již oplocen, zdaleka ne každý si troufne ho překonat. Po dobu dokončování stavby, kdy v domě ještě nebydlíte, tedy stačí provizorní plot, je však lepší jej mít.

 • Bydlení podle vašich představ

  Bydlení podle vašich představ

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vždy jste si přáli mít domek s kouskem vlastní zahrady, kam byste mohli pustit vaše děti bez obav, že venku vběhnou pod auto nebo se někam zatoulají? Problém byl vždy najít takovou lokalitu, aby nebyla daleko od města, aby měla příjemné okolí a přitom byla cenově dostupná. Ztroskotaly zatím všechny vaše pokusy na splnění těchto základních požadavků? Potom se podívejte na domy na prodej Praha Vinoř. Jedná se o developerský projekt zahrnující výstavbu nových rodinných domů, jehož první etapa, tedy prvních 8 domů, bude dokončena do konce roku 2015.

 • Víte, jak by měla vypadat ložnice?

  Víte, jak by měla vypadat ložnice?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Jako u většiny ostatních místností je důležité si nejdříve uvědomit, k čemu bude pokoj (ložnice) sloužit a jaký nábytek v něm bude. Při návrhu dobře zvažujte, jestli v pokoji bude postel, případně jaká a kolik. S tím totiž souvisí minimální šířka pokoje. Vždy je potřeba počítat s nějakým tím nočním stolkem a samozřejmě s tím, aby bylo v místnosti dostatek prostoru. 

 • Pro radostné sečení trávy

  Pro radostné sečení trávy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Tráva je nejčastější rostlina, kterou naleznete na všech zahradách a v okolí rodinných, řadových i bytových domů. Není to však samo sebou, aby ten zelený pažit vypadal dobře, je třeba se o něj starat. Nejde jen o vytrhávání nepříjemného plevele, provzdušňování nebo dosévání travního semene tam, kde se trávníku moc nechce růst. Nejdůležitější na udržování trávníku je pravidelné sekání. To však nepatří mezi ty nejoblíbenější domácí práce, můžete si jej však značně usnadnit.  

 • Zlepšujeme imunitu saunováním

  Zlepšujeme imunitu saunováním

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Lázně a sauny si lidé užívali již ve starověku. Staří Egypťané byli již tisíce let před naším letopočtem známí svými lázněmi přístupnými pro každého. Postupně se lázně a s nimi také saunování, které bylo součástí léčebných procedur, začalo šířit do Evropy, nejprve do Řecka, potom do Říma a postupně i dále. Saunování se stalo velmi oblíbeným záhy téměř všude. Nabízí totiž značné zlepšení imunitního systému a celkové funkčnosti organismu.  

 • Víte co potřebujete pro ideální bydlení

  Víte co potřebujete pro ideální bydlení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Pokud jste již někdy přemýšleli o vlastním bydlení, jistě vás napadla spousta věcí, které byste chtěli ve svém domě mít. Podobně tomu bylo i u mě. Plánoval jsem stavbu vlastního domu a neustále kreslil různé půdorysy a přemýšlel, jak by měl dům vypadat. Když jsem se po poměrně dlouhé době dostal k tomu, že zadám vytvoření projektu projektantovi, byl jsem velmi překvapen připomínkami projektanta k mým návrhům. 

 • Dostupné bydlení v blízkosti Prahy

  Dostupné bydlení v blízkosti Prahy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Není snad nic lepšího než moci vyjít z domu a být chvíli na zahradě na čerstvém vzduchu. Ve velkých městech toto lidé příliš neznají. Za prvé je tu hodně smogu a za druhé si zpravidla nemohou dům ve velkém městě dovolit. To však neznamená, že dům nikdy mít nebudete. Existují lokality v okolí velkých měst, které se vyznačují dobrou dostupností a přitom je zde pěkná příroda a možnost zabydlet se díky speciálním projektům výstavby za přijatelnou cenu.  

Nejnovější články

Naši partneři

 • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

 • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

 • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!