Barevná mozaika

12. 8. 2021

Rekonstruujete byt, nebo dům a potřebujete se vypořádat se starší koupelnou? Jednou z možností je odstranit staré obklady a dlažby a položit nové. To je však velmi pracné, vzniká při tom spousta nepořádku a také to není nejlevnější. Existuje ale také mnohem jednodušší a méně nákladné řešení – použijte mozaiku. Mozaiku tvoří malé segmenty ze skla, keramiky, nebo kamene, které jsou poskládané podle tvaru, velikosti a barevného provedení. Moderní mozaiky jsou uloženy na silikonové síťce, takže manipulace s nimi je velmi jednoduchá a nemusí se jí bát ani domácí kutil.

Do koupelny i kuchyně

Mozaika dokáže ozvláštnit zeď v koupelně, kuchyni, ale použít ji můžete i třeba ve vstupní chodbě, nebo kolem krbu v obývacím pokoji. Použití mozaiek se meze nekladou, záleží pouze na vaší fantazii. Pořiďte si mozaiku podle vašeho vkusu, necháváte-li původní obklady, je dobré s nimi mozaiku barevně sladit. Můžete použít mozaiku ve stejném stylu či tónu a využít k ozvláštnění pouze změnu velikosti jednotlivých segmentů oproti obkladům. Druhou cestou je zdůraznit kontrast. K bílým obkladům tedy můžete použít barevnou mozaiku, k tmavým obkladům světlé provedení apod. Mozaiky se vyrábí jednobarevné, nebo tvořené několika barvami. Skleněná mozaika může mít různé efekty jako šrafování, perleť i třpyt.

Sklo lze kombinovat s kamenem, mozaiky sklo-kámen jsou rovněž velmi efektní, dodají interiérům punc originality. Pro milovníky přírodních prvků v interiéru jsou určeny kamenné mozaiky. Můžete si vybrat, zda jsou vám bližší říční oblázky, nebo travertinová mozaika. Kamennou mozaikou můžete krásně doplnit obklady a dlažby v přírodních barvách. Hledáte-li něco skutečně speciálního a originálního, zaměřte se na kovovou mozaiku, která je velmi efektní a hodí se především do moderních a industriálně a minimalisticky zařízených interiérů.

Nejnovější články