Vydělávejte díky pronájmu, poradíme vám

29. 4. 2019
Vydělávejte díky pronájmu, poradíme vám

V současnosti snad nenarazíte na člověka, který by pohrdl možností vydělat si nějaké peníze bez jakéhokoli vlastního přičinění. Pasivní příjem k penězům ze zaměstnání pak může v otázkách rodinného rozpočtu hrát opravdu zásadní roli. Nebudete se muset pořád jen omezovat a upírat si běžné radosti, dokonce třeba po několika letech budete moci prožít dovolenou v zahraničí.

Vyhlídky jsou to skutečně úžasné, jenže na druhou stranu se lidé jen těžko dostávají k informacím, které by jim vedlejší příjem v dostatečném množství zajistily. Vlastníte nikým nevyužívaný byt? V tom případě máte cestu k penězům mnohem jednodušší a my vám poradíme, jakým způsobem z něj můžete vytěžit nejvíce.

Co s nevyužitým bytem?

  • dlouhodobý pronájem
  • krátkodobý pronájem

Možnost prodeje bytu jsme z našeho seznamu rovnou vyškrtli, protože pokud nemáte s utrženými penězi žádné plány, určitě se vyplatí počkat na správnou příležitost. Peníze vám na účtu opravdu ležet nemusejí. Navíc by stejně časem ztrácely svou hodnotu.

 Vydělávejte díky pronájmu, poradíme vám

V úvahu tak přichází pronájem. Dlouhodobý pronájem je zřejmě tou nejčastější možností, protože si díky němu zajistíte pravidelné měsíční příjmy a nemusíte se v průběhu smlouvy s nájemníkem o nic starat. To však nemusí platit vždycky.

Nájemník se může dostat do finančních problémů, kvůli kterým nebude schopen platit nájem v plné výši (nebo vůbec). Taková situace se pak velice těžce řeší. Možná bude celé měsíce platit pravidelně, ale když vám byt předá, zjistíte, že jej naprosto zdevastoval. Opravy pak mohou stát mnohem více peněz, než kolik jste za dob vaší spolupráce vydělali. Takže dlouhodobý pronájem se za ideální řešení také považovat nedá.

krátkodobým pronájmem je to mnohem jednodušší. Spočívá v tom, že svou nevyužitou bytovou jednotku svěříte do rukou společnosti, která vám bude pravidelně zajišťovat klientelu. To však není jedinou výhodou, kterou správa bytu přináší. Dále se nebudete muset starat o údržbu bytu ani o úklid. Pokud nebudete sami chtít, nemusíte ani přicházet do kontaktu s žádnými klienty.

Kolik si správa bytu vlastně účtuje? 

Kolik si správa bytu vlastně účtuje?

Práce, kterou za vás správa bytu odvede, samozřejmě není zadarmo. Její cena se odvíjí podle úrovně služeb, které zvolíte. Ještě před uzavřením smlouvy o spolupráci si můžete prohlédnout oficiální stránky, kde se nachází možnost kalkulace správy krátkodobého pronájmu. Tam už se dozvíte přesné a konkrétní informace k vašemu bytu. Zaujala vás možnost krátkodobého pronájmu? Určitě začněte hledat na internetu všechno potřebné.

Nejnovější články