Svítidla podle poslední módy

2. 8. 2018
moderní osvětlení

Svítidla jsou podstatnou součástí vybavení každého interiéru i exteriéru. Nejen, že dodávají světlo, pomáhají vytvářet celkovou atmosféru, ale hrají důležitou roli také jako dekorativní doplňky. Skoro v každém interiéru najdete hlavní svítidlo na stropě, nejčastěji v podobě přisazeného či závěsného svítidla. Jde to ale i jinak, chcete-li být pokrokoví a moderní, umístěte na strop několik vestavných bodovek, použijte LED panely nebo vsaďte na systémová svítidla.

 

Nevíte, o co jde?

 

Systémová svítidla se skládají ze dvou základních částí, první je nosná konstrukce, což mohou být lišty, lanka nebo třeba kolejnice, a druhou jsou spoty. Spoty jsou světelné zdroje umístěné ve speciálním držáku, který se přichytí na nosnou konstrukci. Vtip je v tom, že spoty můžete rozmístit na nosný systém zcela libovolně v neomezeném množství, přičemž každý si natočíte požadovaným směrem. Jde o jednoduchý systém, který je v současné době moderní, proto se hodí zejména do moderně zařízených pokojů. Můžete jej využít v ložnici, pracovně, studentském pokoji, ale i v obývacím pokoji bude vypadat skvěle.

 

Jste-li zastánce spíš tradičního řešení osvětlení, zvolte vedle klasického stropního svítidla doplňková nástěnná svítidla, stolní nebo stojací lampy, nebojte se kombinovat a vytvářet třeba i uskupení svítidel. Některá stropní nebo nástěnná svítidla jsou k dostání v různých velikostech, pořiďte si jich několik a sestavte z nich obrazec. Svoje kouzlo mají vestavné bodovky, které můžete využít na strop, stěny, do nábytku i do podlahy. Široké využití najdou také LED pásky, které jsou i barevné a jejich intenzitu i barevnost lze řídit na dálku speciálním ovladačem. Vsaďte na moderní svítidla všeho druhu a vytvořte si doma vlastní oázu klidu a příjemné atmosféry díky těm správným svítidlům.

Nejnovější články

Naši partneři

  • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

  • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

  • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!