Stěhování bytu nemusí být tak strašné

16. 9. 2018
Stěhování bytu v Praze nemusí být tak strašné

Když se řekne stěhování, každý si představí tu obrovskou hromadu krabic, spoustu práce a také dřinu, kterou musí člověk vynaložit. Každá pomocná ruka nebo rada je tady vítána a tak bychom si mohli projít několik zásad správného stěhování.

Dost času

Především bychom si na tuto činnost měli vyhradit dost času, třeba dovolenou. Stěhování tak proběhne ve větším klidu a při správné organizaci se tak nemusíme bát nějaké nepředvídané situace. Pokud nám ale moc času nezbývá, udělejme jen to, co musíme a vše ostatní nechme na profesionálech v oblasti stěhování. Jejich odborné a praktické zkušenosti se budou při stěhování určitě hodit.

Dnes je také možné pořídit si stěhování doslova na míru. Ať už z pracovní vytíženosti nebo z důvodu dovolené v zahraničí si můžeme objednat tuto službu u stěhovací firmy. Předem dohodnuté podmínky na obou stranách, včetně ceny a doplňkových služeb by jistě měly být zahrnuty ve smlouvě. Do takové kategorie služeb mnohé firmy řadí i pronájem plastových beden na sbalení veškerých našich věcí a některé firmy dokonce nabízejí i samotnou službu balení, jako je elektronika a podobně.

Dokonale sbaleno

Zásadními úkony stěhování je především balení. Zjistíme přitom třeba i to, že máme spoustu věcí, které ani nepotřebujeme a stěhování je proto skvělou příležitostí, jak si v tom udělat pořádek. V případě stěhování můžeme balit své věci postupně a třeba i týden dopředu. Je nutné si vše dobře popsat, protože není nic horšího, než pak v novém bytě shánět a hledat určitou věc a nacházet stále jen to, co nepotřebujeme. Ke správnému balení nám pomůže jistě lepící páska, papírové krabice, bublinkové fólie i noviny a také tužka k popisu. Vše dokonale sbaleno a připraveno k přepravě.

Zajistit si včas stěhováky

Pokud chceme využít služeb stěhovací firmy, měli bychom si rezervovat termín včas. Pokud tak neučiníme, může se stát, že daná firma bude mít v ten den plno a my se budeme muset obrátit na jinou firmu. Může nás to stát vyšší cenu, může se také stát, že i tato firma bude mít plný termín. Také se může stát, že si nakonec budeme muset poradit sami a odstěhovat si svůj majetek vlastními silami. Některé stěhovací firmy dokonce mají ve svém portfoliu služeb zdarma konzultace ohledně příprav, aby všechno v den stěhování proběhlo bez problémů.

Stěhování svépomocí

Pokud se ale rozhodneme pro stěhování vlastními silami, musíme si dopředu uvědomit, co vše nás čeká. Jde nejen o veškerou přípravu, balení a shromažďování věcí, ale také o zajištění odvozu našeho majetku a v neposlední řadě i případné demontování a následné smontování větších kusů nábytku. Bude to nejen fyzicky namáhavé, ale mohou přijít i stresové situace, které by nám mohly všechnu sílu sebrat.

Nejnovější články