Zahrada i v malém bytě ve městě

2. 7. 2020
Vertikální zahrady

Do nedávna se zdálo být nemožné skloubit výhody života ve městě a na venkově. Dnes je to již možné. Vertikální zahrady jsou schopné přinést do bytů zeleň, která jinak v panelovém bludišti chybí a dokáže tak navrátit něco z bývalé pohody života v souladu s přírodou.

Jaké jsou výhody vertikálních zahrad

Vertikální zahrady v první řadě zvlhčují a čistí vzduch a jsou tak ideální především do domů s malými dětmi, astmatiky či alergiky. Dále mají schopnost pohlcovat hluk, čímž poskytují nejen v rámci domu lepší soukromí, ale také lépe izolují od sousedů.

Ovšem jejich největším přínosem je možnost snižovat stres. Již mnohokrát bylo prokázáno, že lidem svědčí pobyt v přírodě a v zeleném prostředí a že se v něm dokáží lépe odreagovat a významným způsobem tak klesá hladina chronického stresu.vertikální zahrady

Jak se instalují

Instalace vertikální zahrady je vskutku jednoduchá a zvládne ji úplně každý. Jedná se o úzké květináče, které jsou zavěšené nad sebe na pevné konstrukci, kterou není třeba zavěšovat na zeď. Navzdory tomu, že jsou květináče úzké, aby nezabíraly příliš prostoru, jsou dostatečně velké, aby v nich mohla pohodlně žít větší květina.

Hlavní výhodou je jejich verzatilnost. Květináče lze pověsit libovolně nad sebe a do stran a určovat tak velikost a rozsáhlost každé vertikální zahrady. Zároveň tím umožňuje začít pouze s pár květináči a postupně zahradu rozšiřovat.

Venku i uvnitř

Tyto vertikální zahrady je možné umístit jak uvnitř domu, tak zvenku. Květináče jsou vyrobeny z odolného materiálu, který venkovní teplotou neztratí své vlastnosti, pouze je potřeba do nich zasadit jiné květiny.

Čím dál tím oblíbenější je dávat vertikální zahrady a květiny do kanceláří, kde dokáží navodit příjemné prostředí jak pro zaměstnance, tak pro případné klienty.

Nejnovější články