Zabavte děti o prázdninách smysluplně

12. 6. 2021

Chystáte se pomalu s vašimi ratolestmi na prázdniny? Přemýšlíte, čím je zabavit? Pusťte se do společného projektu a vyzkoušejte tapetování. Vyberte si místnost, kterou potřebujete upravit, zútulnit, předělat, prostě tu, na které chcete zapracovat nejdříve. Nechte vaše děti podílet se na přípravách, výběru vhodné tapety i samotném tapetování. Uvidíte, že pomoc se hodí a děti to navíc bude bavit a rády vám pomohou.

Jak vybrat tapetu

Tapetu vybírejte podle místnosti. Nejdřív je třeba vědět, do které místnosti tapetu vybíráte, protože provedení tapety se bude lišit podle účelu pokoje a samozřejmě jeho dispozic a orientace. Obecně platí, že do vzdušnějších a světlejších místností si můžete dovolit použít i tmavší barvy tapet, zatímco do menších či tmavších pokojů jsou vhodnější tapety světlé, které pomohou místnost prozářit. Tapetu můžete použít do kterékoli místnosti, hodí se do vstupních prostor, chodeb, i do obytných místností. Máte rádi zámecký styl, obývací pokoj je ve skandinávském stylu, nebo naopak milujete přírodní vzory? Slaďte vzor a barevné provedení tapety se zbytkem místnosti a vytvořte si doma útulné prostředí pro každou aktivitu.

Co se týká materiálů, můžete vybírat tapety papírové, vliesové, nebo vinylové. Nebojte se samotného tapetování, máte-li už s ním nějaké zkušenosti, klidně se pusťte do lepení papírových tapet. Pro úplné začátečníky jsou vhodnější vliesové tapety. Do mnoha místností se budou skvěle hodit také samolepicí tapety. Pro jejich lepení rovněž nepotřebujete žádné zkušenosti, lepení je čisté, jednoduché a poměrně rychlé. Samolepicí tapety nemusíte použít pouze na zeď, hodí se také k renovaci nábytku, dveří apod. Spolehněte se na tapety a zabavte vaše děti smysluplnou činností. Naplánujte si na léto úpravu vašeho domova a nechte si pomoct od vašich dětí.

Nejnovější články