• Realitní kancelář může být i dobrý sluha

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Všude na internetu najdete, jak si lidé stěžují na realitní kanceláře a realitní makléře, kteří jim to či ono při koupi nemovitosti zatajili. Není to však tak trochu i jejich vlastní vina? Je přece jasné, že realitní kanceláře chtějí vydělat, a tak se občas stane, že makléř při prohlídce něco opomene zájemci říct. Ten si však musí uvědomit svoji odpovědnost a na všechno se důkladně vyptat, vše si prohlédnout a také následně prolustrovat. Každý si musí udělat vlastní obrázek, jak o nemovitosti, tak o těch, kteří ji nabízí.  

 • Jak zútulnit byt

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Moderní interiéry často působí poněkud neútulně, někdy až stroze a studeně. Jak je tedy zjemnit a přizpůsobit tak, aby se vám zde dobře bydlelo? Není to tak těžké, chce to trochu bytového textilu v příjemných barvách, které máte rádi. Mohou to být záclony nebo závěsy na oknech, velmi dobře vypadají také dekorativní polštářky na židlích nebo na pohovce. Jen pozor, ať to nepřeženete s barvami, je lepší držet se jednoho barevného schématu, ať nemáte potom doma příliš velkou divočinu.

 • Zápach v lednici? Zatočte s ním!

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Při otevření lednice zamoří celou kuchyni nebývalý smrad? Český výrobce kuchyní Le Bon přináší užitečné tipy, co dělat a jak zápachu předcházet. 

  Nejedna babička poradí dát do ledničky talířek s jednou sodou. Mnohdy však tento trik nestačí. 

  Aby byla lednice čistá, voňavá a plná dobrého jídla, je třeba dodržovat určité zásady.

 • Doma je vždy příjemně

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Udržet doma příjemnou teplotu a svěží vzduch není v zimě žádný zvláštní problém. Prostě si zatopíte, aby vám bylo teplo, a trochu vyvětráte, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch, a je to. V létě to však může být mnohem složitější.

   

   

  Obzvlášť v parných dnech není jednoduché udržet doma chladné klima. Zejména ve velkých městech, kde z nahřátých ulic teplo sálá ještě dlouho do noci a byty se podobají skleníkům, je nezbytné situaci efektivně řešit.

 • Jak správně rozvrhnout koupelnu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V tomto článku nastíním několik důležitých bodů týkajících se návrhu koupelny. Jako první a nejdůležitější věc byste měli popřemýšlet, zda budete chtít mít v koupelně sprchový kout nebo vanu. V případě klasické vany je situace poměrně jasná, ale pokud chcete mít sprchový kout, je třeba myslet i na další věci.

   

  Sprchový kout je sice výborný, ale čas od času přeci vanu potřebujeme např. při praní. Proto se nám nabízí několik řešení, ale každé má své pro a proti. 

 • Chodník nebo tráva?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Kdo bydlíte na sídlištích, jistě budete vědět, o čem mluvím. V poslední době se stále více zastavují i poslední zelené plochy. Je to opravdu tak nutné? Potřebujeme od každého domu změť chodníků a různých zkratek na úkor alespoň nějaké zeleně?

 • EcoCity Malešice

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Lidé, kteří nežijí v Praze se obvykle dělí do dvou skupin. Jednu tvoří ti, kteří by v Praze nikdy žít nechtěli, druzí by chtěli moc, ale nemají na to prostředky. Nebo si to alespoň myslí. Nicméně v současné době probíhá v Praze, především na periferiích, výstavba nových bytových i rodinných domů, kde jsou ceny bytových jednotek více než příznivé. Jedná se o okrajové části Prahy, často jsou to třeba byty Malešice, které nabízí velmi příjemné prostředí pro bydlení.  

 • Kam pro nový nábytek do ložnice

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Ložnice je místnost, která slouží především ke každodennímu odpočinku. K tomu potřebujete především kvalitní postel, rošt a matraci. Co se týká postele, manželská lože se vyrábí nejčastěji ze dřeva, čalouněné nebo kovové, záleží pouze na vás, zda dáte přednost vzdušnému vzhledu nebo potřebujete spíš úložné prostory. Dřevo je velmi moderní materiál, pomáhá udržovat v místnosti příjemné klima. Opticky vypadá velmi dobře a vydrží dlouho a spolehlivě sloužit. Nábytek Magenta vám nabídne celou řadu různých provedení dřevěných manželských postelí, stačí si dokoupit rošt a matraci a bude se vám spát jako v bavlnce.  

 • Vybíráme koupelnové doplňky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Co nesmí chybět v žádné koupelně, to jsou zejména držáky na ručníky, vodovodní baterie, dále kelímky na zubní kartáčky nebo dávkovače mýdla. Na trhu existuje celá řada různých výrobců a dodavatelů, kteří vám nabídnou celé sety těchto doplňků, aby spolu všechny ladily. Otázkou je, kde je koupit nejvýhodněji. Nejjednodušší je obejít vybraná koupelnová studia, kde doplňky uvidíte na vlastní oči a potom si na internetu vyhledejte už konkrétní produkty, které se vám líbily a objednejte si je on-line. 

 • Omítka s dlouhou životností

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Stavíte-li dům, chcete, aby byla jeho životnost co možná nejdelší, což zahrnuje samozřejmě i dílčí části. Jednou z nich je také omítka, která je namáhaná venkovními vlivy, takže je třeba vybírat takovou, která za několik málo měsíců neoprýská. Vedle dlouhé životnosti se od omítky vyžaduje také vysoká dekorativní úroveň. Chcete-li skutečnou kvalitu, vyberte si minerální šlechtěnou omítku brizolit. Nikdy jste o ní neslyšeli? Garantuji vám, že jste jich ale spoustu viděli, možná ji znáte pod pojmem škrábaná omítka. Už jste doma? Tak vidíte, brizolit je tedy tvrdá cementová omítka, která je pojmenovaná podle místa vzniku – Horní Bříza blízko Plzně.  

Nejnovější články