• Tlakové hrnce do vaší kuchyně

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Člověk nemusí být žádný odborník na fyzikální zákony, aby věděl, že když bude cokoli vařit v tlakovém hrnci, bude to mnohem rychleji. Jako první sestrojil tlakový hrnec podobný těm, které dnes používáme, Denis Papin v roce 1679. Již tehdy šlo o silnostěnný hrnec těsně uzavíratelný pokličkou vybavený pojistným ventilem. Ten upouští přebytečnou páru, která by mohla jinak způsobit takové zvýšení tlaku, že by došlo k roztržení hrnce.

 • Živé doplňky interiéru

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vedle designových předmětů, které slouží k zútulnění vašeho pokoje, jako jsou polštářky na pohovce, moderní samolepky na zdi nebo kreativní rámečky s vašimi fotografiemi, existují také živé doplňky. Jedná se zejména o rostliny nebo zvířata v akváriu nebo teráriu. Pokud jde o suchozemské domácí mazlíčky, můžete doma chovat želvu, ještěrku, hada, pavouka, křečka nebo opičku. Do akvária potom patří rybičky, vodní želvičky a další obojživelníci jako různí mloci apod.

 • Potrpíme si na kvalitní nábytek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nábytek je odpovědný do značné míry za to, jak se vám bude v interiéru bydlet, relaxovat či pracovat. Potřebujete poradit, jak efektivně vybavit váš obývací pokoj, dětský pokoj nebo pracovnu vhodným nábytkem? Obraťte se na profesionály, kteří vám s radostí pomohou. Firma K+V Interier s.r.o. je již řadu let odborníkem na kvalitní kancelářský nábytek i sedací soupravy, pomůže vám zdarma navrhnout optimální řešení vašeho interiéru.

 • Mezi doplňky patří také povlečení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zatímco v obývacím pokoji tvoří doplňky ozdobné polštářky, popřípadě speciální koberec, v ložnici jde spíš o povlečení. V první řadě je důležité, aby se vám dobře spalo, vyberte si proto takový materiál ložního prádla, který je vám nejpříjemnější. Povlečení se vyrábí v mnoha různých materiálových provedeních, z nichž každý má své výhody. Krepové povlečení má zmačkaný efekt, nemusíte jej tedy vůbec žehlit, bavlna je příjemně jemná a všeobecně velmi rozšířená, nabídne vám tedy maximum různých vzorů.

 • Když je v sázce design

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Celkový dojem z místnosti utváří mnoho různých dílčích prvků, počítají se i maličkosti a detaily, které dokáží celkový dojem pozvednout nebo naopak úplně zničit. Chcete-li bydlet komfortně, stylově a zároveň příjemně, je třeba se soustředit i na detaily a sladit je se zbytkem prostoru. Pokud jde o bytové prvky a doplňky, existuje v dnešní době nepřeberné množství značek renomovaných interiérových návrhářů, kteří vám nabídnou své výtvory, stačí si jen vybrat.

 • Malba nebo tapeta?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dnešní době se do módy vrací používání tapet. Tapetování je rychlé, můžete použít jakékoli tapety s vašimi oblíbenými vzory a váš interiér rychle prokoukne z běžné obyčejné šedi. Pokud však nechcete mít na zdech tapety a přesto toužíte po originálně dekorovaných zdech, ještě vám zbývá několik možností. Můžete využít nalepování samolepek, ty jsou k dostání v mnoha různých provedeních, máte na vybranou z mnoha tvarů a barev a vytvoříte tak na vaší zdi zcela originální obraz.

 • 30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zejména ve skladech a v prodejnách je zapotřebí mít všechno zboží roztříděné a zařazené tak, abyste je měli vždy po ruce a našli jste rychle přesně to, co potřebujete. Profesionální regálové systémy vám pomohou zlepšit a zpřehlednit skladování ve vaší firmě, dílně i doma.

 • Úložné prostory pokaždé jinak

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Každá místnost má individuální dispozice, rozměry a možnosti. Záleží na vás, jak tyto možnosti využijete k uspořádání nábytku tak, aby vám vznikl potřebný životní prostor. Máte spoustu věcí, kterým je třeba najít jejich místo? K těmto účelům většinou slouží skříně nejrůznějších tvarů, velikostí a provedení.

 • Jak vybírat zahradní nábytek

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dnešní době existuje na trhu celá řada nejrůznějších typů zahradního nábytku, často lidé volí dřevěný nebo kovový nábytek. Potřebujete-li však zahradní nábytek pro každou příležitost, zvolte unikátní ratanový nábytek. Zahradní nábytek z umělého ratanu na pohled nerozeznáte od přírodního, nabídne vám však mnohem vyšší odolnost vůči vlhkosti i změnám počasí. Díky tomu vydrží velmi dlouho krásný a plně funkční.

 • Estetické doplňky do každého interiéru

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Samozřejmě, že v interiéru je vždy nejdůležitější barva stěn, podlahová krytina a nábytek. Osobní kouzlo a útulnost však místnosti dodají až doplňky. Máte-li v pokoji pouze strohý moderní nábytek, může interiér působit sice krásně sladěně, ale poněkud studeně a neosobně.

Nejnovější články