• Sprcha v koupelně nesmí chybět

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chystáte se rekonstruovat vaši koupelnu? Používáte vanu spíš jako sprchu? To je poměrně nepohodlné a nepraktické. V nové koupelně byste zajisté ocenili sprchový kout. Stačí vybudovat odpad a přívod vody do baterie nebo zlikvidovat vanu a použít ty stávající. Není nic jednoduššího než nechat do koupelny umístit nový moderní sprchový box. Budete-li se sprchovat, ušetříte tím, protože oproti koupání ve vaně se vaše spotřeba vody rapidně sníží.

 • Lehátko zahradní a možnosti, kam se hodí

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  S naší zahradou jako takovou dnes může souviset skutečně velmi bohatá nabídka různých doplňků. Pokud budeme konkrétní, je to třeba možnost koupě zahradního nábytku. A právě do tohoto segmentu se řadí také dnes tolik oblíbené a vyhledávaná lehátko zahradní. Pokud i vy uvažujete nad jeho koupí, přinášíme vám hned několik tipů, které vám řeknou, kam se lehátka zahradní hodí a proč je využívat.

 • Od deštníků až po slunečníky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také vy si potrpíte na skutečnou kvalitu s nádechem luxusu, za kterou jste ochotni si klidně i připlatit? Nekvalitní aušusové výrobky přece nemohou nikoho bavit, když nic nevydrží. Vezměte si třeba obyčejný deštník, nosíte ho v kabelce, abyste se mohla schovat, kdyby náhodou pršelo, jenže co se stane, když prší a fouká vítr? Běžný deštník přežije jeden poryv větru, možná dva a při třetím se otočí a přitom si ohne nebo rovnou zlomí polovinu vzpěr. Holové deštníky jsou o něco pevnější a víc vydrží, ovšem jsou poněkud neskladné. Pravděpodobně takový deštník nebudete nosit každý den v ruce. Chcete-li skutečnou ochranu před deštěm a ne jen jakýsi "lopuch", navštivte firmu Doppler, která se zabývá výrobou deštníků již od roku 1947.  

 • A jak svítíte vy?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Bez náležitého osvětlení si už nedovedeme interiér vůbec představit. Každý si rád rozsvítí, aby viděl večer na práci, zábavu nebo jídlo. Proto je třeba mít v každé místnosti osvětlení vyřešeno tak, aby zde byl dostatek světla. Důležité však je, aby bylo světlo příjemné. Přeženete-li intenzitu světelného zdroje, budete v místnosti sice dobře vidět, ale nebudete se cítit příjemně. Nezvládnete výběr svítidel sami? Nechte si odborně poradit, světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy je tu pro vás. Naleznete zde k vidění nejen několik set svítidel a osvětlení, ale také odborníky, kteří vám poradí, jaké zvolit osvětlení do konkrétní místnosti, jaké světelné zdroje vybrat a která svítidla jsou pro ně vhodná.  

 • Bytový doplněk nebo umělecké dílo?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Orientální koberce se z různých oblastí Blízkého východu dováží již tisíce let. Každá oblast je proslulá svými typickými motivy a použitými barvami. Skutečným unikátem jsou ručně tkané koberce, které vydrží desítky let bez známek jakéhokoli poškození. Dokonce se dříve podrobovaly zátěžovému testu na důkaz kvality. Koberec se umístil do vstupní brány do města a nechalo se přes něj projít několik desítek krav a volů, potom se vykartáčoval. Byl-li stále jako nový, nebylo pochyb o tom, že byl tkán ručně. Ručně tkané perské koberce se vyznačovaly vysokou hustotou, tedy velkým počtem uzlíků navázaných nití. díky tomu vydržel prakticky cokoli a jeho cena stářím rozhodně neklesala, spíš ještě o něco vzrostla.

 • Jak vybrat vodovodní baterie

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vodovodní baterie potřebujete v každém interiéru, neobejdete se bez nich v kuchyni ani v koupelně. Je důležité rozmyslet si, zda budete chtít baterie přímo ze zdi nebo z umyvadlači dřezu. Obzvláště v kuchyni, pokud nemáte již instalovanou kuchyňskou linku, se vyplatí vybrat si baterie z dřezu, lze ji potom snadno v případě potřeby posunout. Samotné baterie jsou potom různých tvarů i povrchových úprav, stačí si vybrat. Moderní jsou pákové baterie, ovšem někdo si potrpí na kohoutky, takže i ty jsou k dostání.  Pozor si dejte při výběru na rozteč, prodávájí se dva druhy, tak aby vám potom baterie správně seděly.

 • Kliky, kování, dveře a jak je dát dohromady

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V žádném interiéru by neměly chybět dveře, reprezentují hned na první pohled váš vkus a styl. Při výběru vás čeká nelehký úkol – vybrat z širokého sortimentu na trhu ty pravé dveře pro váš interiér. V první řadě si ujasněte materiál. Prim hraje určitě dřevo a jeho formy, pozor si ale dejte na podvodníky, kteří vám budou tvrdit, že jejich dveře jsou vyrobeny z dřevotřísky a vy potom zjistíte, že ve skutečnosti mají jádro z lisovaného papíru, takže je i průměrné dítě bez problémů prokopne.  

 • Ekologické a levné svícení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Asi nikomu z nás se nechce vyhazovat peníze oknem zbytečně, ať už je to za cokoli. Tím méně za věc, kterou používáme denně, jako je třeba svícení. Jelikož sluneční světlo nám během dne neposkytuje dostatečně dlouhý čas na naši práci či zábavu, musíme jej nahrazovat umělým osvětlením. Existuje celá řada různých typů osvětlení, které se běžně používají. Stále spousta lidí svítí obyčejnými žárovkami, i když jejich životnost je značně omezena a jejich účinnost dosahuje pouze 20 %.  

 • Vana nebo sprchový kout?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Každý, kdo právě řeší zařízení koupelny, se musí rozhodnout, zda bude chtít v koupelně mít sprchový kout nebo dá přednost vaně. Pokud máte dostatek prostoru, je ideální, pokud se vám vejde vana i sprcha, protože vana je nejvhodnější útočiště pro koupání dětí, využijete ji navíc také k namočení nebo vymáchání prádla. Ovšem pokud neholdujete koupelím ve vaně a dáváte přednost raději sprše, rozhodně by ve vaší koupelně neměl sprchový kout chybět.

 • Vybíráme svítidla

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Svítidla obvykle vybíráme podle našeho vkusu a podle místnosti, kterou chcete osvětlit. Jiný typ osvětlení se totiž hodí do obývacího pokoje, jiný je výhodné použít v kuchyni. Začneme tedy v srdci samotné domácnosti – v kuchyni. Kuchyň je místnost, kde celý den potřebujeme dobře vidět na práci. Základem osvětlení je tedy lustr. Do kuchyně je výhodné použít stropní svítidlo jako lustr, závěsný lustr se do kuchyně příliš nehodí, navíc překáží a dělá stín. Ovšem pouze z lustru by množství světla v kuchyni zdaleka nestačilo, proto se používají bodová svítidla pod linkou, mohou to být moderní LED pásky, zářivky či skutečně zabudované bodovky, to už záleží na vašem výběru.  

Nejnovější články