• Svítíme a šetříme

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také sledujete, jakou máte v domácnosti spotřebu elektrické energie? Nejsou to jen spotřebiče, které ji zvyšují. Nezanedbatelný podíl mají také svítidla. Je samozřejmé, že není snad ani možné žít bez pořádného osvětlení, obzvlášť nyní v zimním období, kdy je velmi brzy tma. Nicméně je velký rozdíl, zda máte v pokoji lustr se čtyřmi stowattovými žárovkami nebo zda zvolíte úspornější způsob svícení.

 • Vánoční výzdoba

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Třetí adventní týden již klepe na dveře a o slovo se začíná hlásit vánoční výzdoba. Z Ameriky už i k nám pronikl trend zdobit naše obydlí vánočními světly. Používají se světelné řetězy na jehličnany, svítící rampouchy na zábradlí balkonů nebo teras a do oken různé pyramidy, hvězdy, sněhuláci apod. Problém vánočních světel je ale v tom, že přes den obvykle moc nevyniknou, je tedy třeba je doplnit výzdobou, která bude vidět i ve dne. Často jsou k vidění věnce z chvojí pověšené na dveřích, v oknech obvykle visí andělíčci, sněhuláci a další symboly Vánoc a zimy. Brzy přijde čas také na zdobení stromečku, takže se kupují vánoční ozdoby, peče se ozdobné cukroví a v žádné domácnosti by na Štědrý den nemělo chybět jmelí.

 • Vybavujeme interiér

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chcete-li se doma cítit skutečně příjemně, je třeba začít vybírat nábytek podle vašeho gusta. Stejně jako ložnice se neobejde bez šatní skříně, v žádném pokoji by neměly chybět kvalitní a přitom designové židle a sedací souprava. Ta doplňuje obývací pokoj, měla by být dominantou celého obývacího pokoje.

 • Adventní věnec

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Advent je v plném proudu a všichni se připravují na Vánoce. Symbolem adventu je adventní věnec, jeho tradiční podoba je věnec z jehličnatých větví se čtyřmi svíčkami. V současné době ale nemusí být adventní věnec v pravém slova smyslu věnec, často se používá jako adventní věnec také rovný svícen se čtyřmi svícemi. Adventní věnce se různě zdobí a ladí do vánočních barev, kterými je nejčastěji červená, fialová a zelená. Pro křesťany adventní věnec symbolizuje čekání na narození Ježíška, pro ateisty rovněž čekání na Vánoce. Historici se přou, kdy byl adventní věnec převzat církví jako symbol adventu, ale ono je to vlastně jedno, v našich domovech vytváří skvělou atmosféru, takže jej máte doma jistě i vy.

 • Sezení v práci nemusí být za trest

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Určitě to znáte také. Pomalu se blíží konec vaší pracovní doby a najednou se do dveří vhrne váš šéf a přidá vám další práci, která musí být, jak jinak, hotová ještě dnes. Takže vám nezbývá nic jiného, než zůstat sedět za stolem a prokousat se novým úkolem. To sezení však může být i příjemné, pokud tedy nesedíte na starém školním dřevěném sedátku. Vzhledem k tomu, kolik času lidé dnes tráví za psacím či počítačovým stolem, je více než třeba, aby jejich kancelářské židle byly skutečně kvalitní. Už nestačí jen obyčejné pevné i když polstrované křeslo. Dopřejte sobě i vašim zaměstnancům pohodlné ergonomické sezení.

 • Vybíráme toaletu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Není záchod jako záchod, to určitě zjistil každý z nás už při první cestě na dovolenou k moři, když zastavil v Rakousku na odpočívadle. Turecký záchod si asi domů nepořídíte, takže je na čase porozhlédnout se v sortimentu sanity a vybrat si vhodnou záchodovou mísu k vám domů. V současné době máte k dispozici velké množství nejrůznějších modelů. Vedou stále ještě klasické stojací toalety, nicméně závěsné mísy se těší také velké oblibě.

 • Kupujeme fotopast

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Fotopast funguje stejně dobře na zloděje jako na zvěř. Někdo pomocí ní pozoruje zvířata, někdo tuto skvělou hračku využije k monitorování domu a v případě vykradení pro identifikaci zloděje. Fotopast se skládá z digitálního fotoaparátu s infračerveným bleskem a hlavně pohybového senzoru, který reaguje na tepelný pohyb. Pokud se tedy před senzorem pohne něco, co má jinou teplotu než okolí, senzor jej zachytí a fotoaparát vyfotografuje. Pohybová čidla reagují na změnu teploty v místě, které monitorují, tato čidla jsou u většiny fotopastí stejná, jejich dosah záleží na okolní teplotě a na velikosti objektu, který se snaží zaznamenat. Všeobecně je dosah pohybových čidel 12 až 16 metrů.

 • Kvalitní hliníkové materiály od společnosti Alcom Alval

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V případě, že potřebujete kvalitní hliníkové materiály různých profilů, doporučujeme společnost Alcom Alval, jejich prezentaci najdete na webu www.hlinik.cz. Naše společnost nabízí hliníkové materiály v té největší kvalitě již od roku 1996. Mezi naše hlavní výrobky patří hliníkové tyče, hliníkové desky, nebo jiné hliníkové profily.

 • Dětský pokoj jako z pohádky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Děti jsou naše radost a někdy také starost, nic nás však nepotěší víc, než když je vidíme, jak se radují. Proto lidé vynalezli hračky, aby se děti zabavily, zdokonalily svoje dovednosti a především proto, aby měly radost. StepTwo je společnost, která prodává nejrůznější moderní hračky amerického výrobce Step2 u nás v České republice. Můžete zde nakoupit nejrůznější houpačky a houpadla, odrážedla, pískoviště a prolézačky a také dětský nábytek.

 • Kvalitní nářadí do každé domácnosti

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nejen profesionální řemeslníci ocení vysoce kvalitní nářadí. Pokud je pro vás důležité mít doma kvalitní pomůcky, navštivte internetový obchod Dobré-ceny.cz, který vám nabídne to nejlepší nářadí, které využijete v domácnosti i v zaměstnání.

Nejnovější články