• Jak se staví sen

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ve velkých městech je neustálý nedostatek bytových jednotek, proto se často najdou developeři, kteří koupí volné parcely, postaví bytové domy či rodinné domky a tyto nové jednotky potom prodávají. Pro developera je to samozřejmě výhodné, jak je to však výhodné pro potenciální kupce?

 • Vyměňte umakart za zděné jádro

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dobách, kdy se stavěly panelové domy, byl umakart vysoce ceněným moderním materiálem, ze kterého se vyráběla bytová jádra. Ty časy už jsou však dávno pryč a všichni jsme už poznali také jejich nevýhody. Umakartová jádra často po čase začnou plesnivět, nejsou nijak vzhledná ani prostorná, o zvukové izolaci nemluvě. Proto se mnozí obyvatelé bytů v panelových domech rozhodují pro nahrazení starého umakartového jádra novým zděným. Rekonstrukce bytového jádra vyžaduje odstranění nejprve toho starého, je třeba jej tedy vybourat a na jeho místě vybudovat nové zděné příčky, které vytvoří koupelnu a WC.

 • Dítě v bytě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také si brzy dovezete domů ten radostný uzlíček s vaším novorozencem a chtěli byste se s někým poradit, jak uspořádat nově vaši domácnost? Inu vězte, že dokud vaše miminko nepoleze a nebude všude rozhazovat věci, které najde a na které dosáhne, tolik změn zase potřeba nebude. Nejdůležitější jsou tři – dětská postýlka, dále pak místo, kde budete vaše dítko přebalovat, a místo, kde se bude koupat. Jinak žádné zásadní změny v interiéru nejsou nutné, novorozenci nejsou nároční na prostor, takže jim postačí bohatě roh obývacího pokoje nebo kuchyně, zkrátka tam, kde se nejčastěji pohybujete také vy, abyste měli dítě stále na očích.

 • Pražákům je hej

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Je běžnou praxí, že ve větších městech kupují developerské firmy pozemky nebo i starší domy, které potom přestaví na bytové domy nebo zde vybudují zcela nové objekty. Největší boom zažívá stavitelství právě v Praze, kde mají developeři nejvíce možností a je zde po bydlení také největší poptávka. Jedním z aktuálních developerských projektů, který se týká Prahy Žižkov, je Alfarezidence. Jedná se o výstavbu nových bytových domů, které nabízí luxusní bydlení v klidné pražské čtvrti Žižkov.

 • Klimatizaci můžete mít i v bytě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V parných dnech bývá ve městech skutečné peklo, budovy i chodníky sálají teplo a je zde skutečně nesnesitelně, v přírodě je mnohem příjemněji. Co je vám to však platné, když máte k dispozici pouze čtyři stěny vašeho bytu? Řešením, jak se v bytě neupéct, je klimatizace. Pokud se rozhlédnete na sídlišti po zdech domů, uvidíte, kolik bytů již dnes má zabudovanou klimatizační jednotku.

 • Kování pro skleněné dveře

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Skutečně designové interiérové dveře není jednoduché vybrat. Do každého interiéru se nehodí dřevěné dveře, často máme dřevěnou podlahu, dřevěný nábytek a pokoj by chtěl nějak odlehčit, prosvětlit, proto jsou ideální volbou skleněné dveře. Pro optické oddělení jídelny od obývacího pokoje lze využít skleněné stěny s libovolným designovým dekorem. Použijete-li v interiéru celoskleněné dveře, bude se místnost zdát hned větší. Celoskleněné dveře vyrobené z kaleného skla jsou v podstatě nerozbitné a velmi praktické.

 • Zařizujeme ložnici

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V ložnici jsou dominantní zejména postele. Pokud chcete zařizovat ložnici rodičů, budete pravděpodobně chtít manželskou postel. Ta může být z libovolného materiálu, velmi oblíbené jsou dřevěné postele, ale často se využívají také kovové, čalouněné, kombinované nebo vyrobené třeba z palet. Fantazii se meze nekladou, tvar, barva a zdobení postele je zcela individuální, záleží pouze na vás, jak má postel vypadat. Potom přichází na řadu šatní skříně, které by měly ladit s materiálem postele. Stačí zvolit potřebnou velikost skříně tak, aby se vám do ložnice vešla a zároveň byla dost prostorná pro vaši garderóbu.

 • Exekuce může být i výhodná

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dnešní době se nestává tak zřídka, že někdo upadne do dluhů, insolvence a nepříznivou finanční situaci potom musí řešit exekuce. To samozřejmě není nikdy příjemné. Přesto se jedná na druhou stranu o příležitost pro ty, kteří by se jinak ke kvalitní nemovitosti nedostali. Dražby nemovitostí jsou výhodným způsobem, jak si můžete i vy opatřit dům, byt nebo i jinou nemovitost, jako jsou chata, chalupa nebo zahrada, o které jste vždy snili. Velkou výhodou je, že v dané lokalitě díky exekuci a následné dražbě nemovitosti můžete nemovitost získat velmi výhodně.

 • Nechceme se péct ve vlastní šťávě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Koho by neunavovalo horko, když je venku skoro 35 stupňů ve stínu a do vašeho bytu zrovna svítí celé odpoledne? Navíc v zástavbě je obvykle ještě hůř, protože teplo sálá z vyhřátých zdí domů, chodníků a silnic. Co dělat, aby se člověk ve vlastním bytě neuvařil? Otevřít okna většinou nepomáhá, vzduch se ani nehne. Jednou z možností jsou ventilátory, které ale po místnostech stejně honí jen teplý vzduch, nebo můžete přikročit k radikálnějšímu řešení a pořídit klimatizaci.

 • Kdo vám usnadní stěhování

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Zejména ve větších městech je poměrně běžné, že se lidé často stěhují. Častým důvodem je migrace za zaměstnáním, špatné podmínky k bydlení nebo lepší nabídka. V dnešní hektické době však jen málokdo má čas na to, aby si všechny věci zabalil a odvezl osobně, starší lidé nebo samotní jednotlivci to také nemají zrovna lehké. Pro takové případy však existují firmy, které se specializují na stěhování a s ním spojené další služby. Potřebujete-li pomoci se stěhováním bytu, domu nebo třeba i kanceláře, kontaktujte odborníky v oboru, firma Podrazil je tu pro vás a nabízí vám své dlouholeté zkušenosti se stěhováním v Praze i po celé České republice.

Nejnovější články