• Proč revitalizovat panelový dům

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Panelové domy se stavěly v průběhu minulého režimu po celé republice, prakticky ve všech středně velkých městech a dokonce i některá menší městečka jsou jimi vyzbrojena. Za léta užívání je už většina bytů rekonstruována, panelové domy si však zaslouží i celkovou rekonstrukci. Revitalizace panelových domů obvykle spočívá ve výměně oken, balkonů, zateplení fasády a nanesení nové omítky.  

 • Kam dávat špinavé prádlo

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Každý den máte v domácnosti špinavé prádlo, za celý týden se ho nahromadí celá kupa. Pokud ho nebudete mít kam dávat, bude se vám všude válet bez ladu a skladu a překážet. Proto je výhodné vymyslet pro špinavé prádlo jedno místo, kam se bude ukládat. Obvykle to bývají speciální koše v koupelně. Jejich podoba ale může být různá, od plastových košů, které vypadají jako odpadkové koše, přes nejrůzněšjí proutěné až po vestavěné koše na prádlo v koupelnové skříňce.

 • Jak si usnadnit úklid domu a bytu?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Úklid domácnosti patří k našim dennodenním povinnostem. Jak uklidit byt nebo dům, abyste se cítili opravdu útulně, ale přitom neztráceli uklízením dlouhé hodiny? Máme pro vás několik tipů, jak si usnadnit uklízení! Kvalitní čisticí prostředky jsou základ Abyste si úklid domácnosti co nejvíce usnadnili, je třeba používat kvalitní čisticí prostředky. Na vaše podlahy, koberce, okna a další části bytu si můžete vybrat uklízecí chemii nejrůznějších značek. Kvalitní výrobci úklidových prostředků využívají systém dělení podle barev, díky němuž se můžete snadno zorientovat v tom, na co je který přípravek vhodný. Jak funguje dělení podle barev:

 • Chteli byste žít v moderním a pěkném bytě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Při pohledu na ten váš ztrácíte všechny iluze? Rozhodněte se tedy pro důkladnou rekonstrukci a vezměte vše od podlahy. Nové bytové jádro, koupelna, kuchyň, dětský pokoj, omítky uspokojí vaše představy. Konečný výběr nábytku, osvětlení a dekorací bývá pro mnohé velké drama. Ne však pro společnost Rekonstrukce bytu Praha. Když změna, tak pořádná Společnost Rekonstrukce bytu Praha se pyšní svými zkušenostmi a elánem pro menší i velké zakázky.

 • Pražské byty bez realitky

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Rádi byste bydleli v Praze v pěkném, pokud možno novém bytě? Potom máte dvě možnosti, jak jej získat. Můžete navštívit realitní kancelář, která vám za provizi najde a zprostředkuje prohlídku a poté i samotnou koupi bytu. Spousta lidí má však z jednání s realitními makléři neblahé zkušenosti, mnohým se stalo, že jim prodali byt, který již majitele měl, nebo byli jiným způsobem ošizeni o nemalé peníze. Proto se stále více lidí od realitních kanceláří distancuje a hledají nemovitost na vlastní pěst.

 • Bezpečnostní dveře

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Možná ještě důležitější než u rodinných domů je bezpečnost u bytů. Vždyť ve městech na sídlištích stále dochází ke krádežím. Je proto důležité se chránit, některé bytové domy přistoupily na opatření v podobě vchodových dveří otevíraných speciálním čipem. I přes toto zabezpečení se však zloději umí dostat, proto nešetřete a pořiďte si do bytu bezpečnostní dveře. Nebudou vás stát o mnoho víc než běžné kvalitnější dveře, poslouží však mnohem lépe. Můžete je opatřit bezpečnostním zámkem, který jen tak někdo neotevře. Bezpečnostními dveřmi nemůžete nic pokazit, naopak získáte větší bezpečnost pro váš majetek i vaše zdraví, neotálejte tedy a pořiďte si i vy bezpečné dveře.

 • Jak si správně vybrat nemovitost

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ne každý má zbytečné miliony na koupi nemovitosti, proto je důležité zajistit si kvalitní financování. Naneštěstí český finanční trh není zrovna nakloněn těm, kteří se v problematice pouze málo vyznají, proto budete možná potřebovat pomoc s protříděním vhodných finančních produktů. Realitní portál Realitnírevoluce.cz vám poskytne potřebnou pomoc v oblasti financování nemovitostí.

 • Dekorace do bytu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Aby váš byt působil útulně a zabydleně, je třeba použít bytové dekorace. Své o vašem vkusu a osobnosti vypoví textilní doplňky. Řeč je samozřejmě o záclonáchm závěsech, voálech, dekoračních polštářích a dalších nezbytnostech. Záclony jsou velmi variabilní, můžete si pořídit dlouhé, krátké, vzorované nebo hladké. Záleží pouze na vašem vkusu, jaké si vyberete. Voály mohou sloužit k zastínění okna jako náhrada záclony i závěsu, vyrábí se v bílém i barevném provedení. Velmi moderní jsou krešované voály, které jsou zvláštní svým mačkaným vzhledem. Chcete-li váš interiér doplnit stylově, pořiďte si originální voál z kvalitního materiálu.

 • Půdní vestavba - moderní a stylové bydlení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V nejednom z bytových i rodinných domů dřímá nevyužitý půdní prostor, který by mohl sloužit jako samostatná bytová jednotka. V současné době je k mání stále více nápaditě uspořádaných prostorů, které by jinak chátraly, je-li půda přestavěna na byt, poslouží jako příjemné a zároveň moderní útočiště pro jednotlivce, mladé páry i rodiny s dětmi. Půdní byty jsou charakteristické svým uspořádáním. Často se jako designového prvku používá střešní krov, který místnostem dodává jedinečné kouzlo. To ovlivňuje architekturu natolik, že se proto v půdních bytech hojně využívá dřevo, které dodává pocit tepla a celý prostor zútulňuje.

 • Vybíráme vchodové i interiérové dveře

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Dveře jsou velmi důležitou součástí interiéru i exteriéru každého domu i bytu. I vy se přece chcete doma cítit bezpečně, vsaďte proto na vysoce kvalitní bezpečnostní dveře. Nemusíte se bát, že by bezpečnostní dveře byly nevzhledné, od obyčejných interiérových dveří se liší tím, že mají kovové jádro, které je kryto plastem či dřevěnou dýhou, aby dveře na první pohled vypadaly elegantně. Bezpečnostní dveře lze ještě vylepšit pozinkovaným plechem, který z běžných bezpečnostních dveří udělá protipožární dveře.

Nejnovější články