• Luxent – luxusní nemovitosti v Praze

  Luxent – luxusní nemovitosti v Praze

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nebaví vás bydlet v tuctovém bytě v Praze, kterých jsou po celém městě miliony? Rádi byste se odlišili, měli něco lepšího, stylového, neobvyklého? Pokud jde o byt, můžete vsadit na některý z moderních developerských projektů. V mnoha okrajových lokalitách se staví zcela nové bytové domy i rodinné domy, které jsou jako stvořené pro klidné bydlení. Pokud však dáváte přednost ruchu velkoměsta, vězte, že ani o nové byty v centru Prahy není nouze.

 • Krásné zelené záhony kdykoli a kdekoli

  Krásné zelené záhony kdykoli a kdekoli

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Již ve starověku lidé začali řešit nedostatek vláhy pro pole a záhony. Zejména v Egyptě či Babylonu dovedli závlahové systémy k dokonalosti. Od té doby se technologie zavlažování neustále rozvíjí a dnes si můžete pořídit moderní zavlažování pro vaše záhony i trávník. Profesionální závlahový systém má největší výhodu v tom, že zavlažuje rovnoměrně potřebnou plochu, nastavíte si dobu, kdy má závlahový systém zalévat, aby rostliny vodu přijímaly v nejvhodnější dobu. Po nainstalování se už o systém zavlažování nemusíte starat.  

 • Klimatizaci si můžete i půjčit

  Klimatizaci si můžete i půjčit

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Když začnou v létě parné dny, je příjemné, pokud se můžete zchladit. V zaměstnání může příliš velké horko znamenat ztrátu koncentrace a celkové snížení pracovní výkonnosti. Proto je vhodné zejména v kanceláři mít k dispozici klimatizaci, která vám zajistí mnohem příjemnější prostředí, kde se vám bude lépe soustředit na práci. Pořídit si klimatizaci je ale poměrně nákladná záležitost, navíc velká horka bývají v poslední době pouze pár dní v roce. Vyplatí se tedy vyhazovat peníze zrovna za klimatizaci?  

 • Když je zapotřebí vybrat okna

  Když je zapotřebí vybrat okna

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Okna jsou důležitou součástí každého domu i bytu. Budete po rekonstrukci potřebovat nová? Je třeba, abyste už věděli, jak by měla okna vypadat. Nejčastěji se používají okna s designovou folií, která dodává oknům barvu. Můžete mít dekor dřeva, bílá okna nebo barevná dle vašeho výběru. Barva je důležitá nejen zvenku, ale také zevnitř. Budete-li chtít, aby místnosti vypadaly větší, zvolte z vnitřní strany okna bílá a barvu pouze z vnější strany. Dále je třeba vybrat kliky, nejčastěji jsou bílé, ale elegantní jsou rovněž stříbrné.

 • Realitní kancelář může být i dobrý sluha

  Realitní kancelář může být i dobrý sluha

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Všude na internetu najdete, jak si lidé stěžují na realitní kanceláře a realitní makléře, kteří jim to či ono při koupi nemovitosti zatajili. Není to však tak trochu i jejich vlastní vina? Je přece jasné, že realitní kanceláře chtějí vydělat, a tak se občas stane, že makléř při prohlídce něco opomene zájemci říct. Ten si však musí uvědomit svoji odpovědnost a na všechno se důkladně vyptat, vše si prohlédnout a také následně prolustrovat. Každý si musí udělat vlastní obrázek, jak o nemovitosti, tak o těch, kteří ji nabízí.  

 • Jak zútulnit byt

  Jak zútulnit byt

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Moderní interiéry často působí poněkud neútulně, někdy až stroze a studeně. Jak je tedy zjemnit a přizpůsobit tak, aby se vám zde dobře bydlelo? Není to tak těžké, chce to trochu bytového textilu v příjemných barvách, které máte rádi. Mohou to být záclony nebo závěsy na oknech, velmi dobře vypadají také dekorativní polštářky na židlích nebo na pohovce. Jen pozor, ať to nepřeženete s barvami, je lepší držet se jednoho barevného schématu, ať nemáte potom doma příliš velkou divočinu.

 • Zápach v lednici? Zatočte s ním!

  Zápach v lednici? Zatočte s ním!

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Při otevření lednice zamoří celou kuchyni nebývalý smrad? Český výrobce kuchyní Le Bon přináší užitečné tipy, co dělat a jak zápachu předcházet. 

  Nejedna babička poradí dát do ledničky talířek s jednou sodou. Mnohdy však tento trik nestačí. 

  Aby byla lednice čistá, voňavá a plná dobrého jídla, je třeba dodržovat určité zásady.

 • Doma je vždy příjemně

  Doma je vždy příjemně

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Udržet doma příjemnou teplotu a svěží vzduch není v zimě žádný zvláštní problém. Prostě si zatopíte, aby vám bylo teplo, a trochu vyvětráte, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch, a je to. V létě to však může být mnohem složitější.

   

   

  Obzvlášť v parných dnech není jednoduché udržet doma chladné klima. Zejména ve velkých městech, kde z nahřátých ulic teplo sálá ještě dlouho do noci a byty se podobají skleníkům, je nezbytné situaci efektivně řešit.

 • Jak správně rozvrhnout koupelnu

  Jak správně rozvrhnout koupelnu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V tomto článku nastíním několik důležitých bodů týkajících se návrhu koupelny. Jako první a nejdůležitější věc byste měli popřemýšlet, zda budete chtít mít v koupelně sprchový kout nebo vanu. V případě klasické vany je situace poměrně jasná, ale pokud chcete mít sprchový kout, je třeba myslet i na další věci.

   

  Sprchový kout je sice výborný, ale čas od času přeci vanu potřebujeme např. při praní. Proto se nám nabízí několik řešení, ale každé má své pro a proti. 

 • Chodník nebo tráva?

  Chodník nebo tráva?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Kdo bydlíte na sídlištích, jistě budete vědět, o čem mluvím. V poslední době se stále více zastavují i poslední zelené plochy. Je to opravdu tak nutné? Potřebujeme od každého domu změť chodníků a různých zkratek na úkor alespoň nějaké zeleně?

Nejnovější články

Naši partneři