• Ke schodišti patří zábradlí

  Ke schodišti patří zábradlí

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Domy o více než jednom poschodí potřebují schody, aby se obyvatelé mohli do dalšího patra dostat. Nejpohodlnější je jít vnitřkem interiéru, proto se nejčastěji staví interiérové schodiště. Co se týká rozměrů, ty jsou dané možnostmi konkrétního interiéru, materiály jsou však variabilní. Můžete si vybrat, zda se do vašeho domova lépe hodí dřevo, ocel nebo sklo.  

 • Zařizujeme koupelnu

  Zařizujeme koupelnu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Co patří do koupelny? Rozhodně by nemělo chybět zařízení pro očistu, tedy sprchový kout nebo vana. Dále budete potřebovat umyvadlo nejlépe se zrcadlem, věšáky na ručníky a nic nepokazíte alespoň menší skříňkou, ve které budete mít uložené hygienické potřeby a potřeby na úklid. Velmi praktický je také topný žebřík, na kterém můžete sušit ručníky i oblečení a rozhodně si naplánujte v koupelně také místo pro pračku.

 • Základem každého interiéru je podlaha

  Základem každého interiéru je podlaha

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Chcete-li se doma cítit dobře, je třeba vašim místnostem vtisknout jejich vlastní osobnost, duši, aby získaly výjimečnou atmosféru. Tu pomáhá vytvořit nejen vybavení konkrétní místnosti, ale především podlaha. Protože podlaha je první, co člověk z místnosti většinou vidí, je třeba si při výběru dát záležet. Zda jsou na zemi dlažby, koberce nebo dřevěné podlahy, hraje důležitou roli pro stylové uspořádání pokoje a stejně tak pro praktické využití.

 • Umyvadlo na toaletě ano nebo ne?

  Umyvadlo na toaletě ano nebo ne?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Jste na toaletě, vykonáte potřebu a zjistíte, že v koupelně právě někdo je, takže si nemůžete jít umýt ruce. V té chvíli byste byli určitě moc rádi za alespoň malé umyvadlo přímo na WC. není to nic neobvyklého, mít na toaletě umyvadlo. Stačí úplně malé, aby nezabíralo moc místa, svému účelu však dostatečně posloužilo. Výběr je poměrně široký, nemusíte se bát, že si nevyberete. Uvidíte sami, že mít umyvadlo na toaletě je velice praktické. Potom už zbývá dokoupit pouze malou vodovodní baterii a věšák na ručník a můžete je začít používat.

 • Zdravé spaní bez bolení zad

  Zdravé spaní bez bolení zad

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Bolí vás záda hned po ránu, jakmile vstanete z postele? Problém může být ve vaší posteli. Máte-li nevhodnou tvrdost roštu nebo příliš měkkou či proleženou matraci, může to způsobovat, že se ráno budíte a cítíte se jako přetržený králík. Tomu se dá zabránit jednoduše tak, že si pořídíte novou postel. Záměrně píšu postel, protože pokud je špatný rošt, bude třeba vyměnit nejen matraci, ale také právě postelový rošt.

 • WC samostatně nebo v koupelně?

  WC samostatně nebo v koupelně?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Budujete-li nové sociální zařízení ve vašem domě, nabízí se otázka, zda bude toaleta v koupelně nebo ji budete situovat raději zvlášť. Rozhodnete-li se pro variantu 2v1, ušetříte tím místo, které by zabrala zeď oddělující toaletu od koupelny. Ovšem co se týká soukromí, je mnohem praktičtější zvolit oddělené řešení. Na toaletě přímo v koupelně je nepraktické zejména to, že pokud někdo je v koupelně nebo naopak na toaletě, zabírá obě místnosti najednou. Kdyby byly oddělené, nevadilo by vám, že je někdo zrovna na WC, když potřebujete jít do koupelny.

 • Kupujeme digestoř

  Kupujeme digestoř

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Byli jste někdy v kuchyni, kdy je zde vaření v plném proudu a přitom není zapnutá digestoř? V místnosti se hromadí pára, za chvíli se začnou mlžit okna a zvyšuje se vlhkost, až začne být v kuchyni naprosto nedýchatelno. Tento problém hravě vyřeší digestoř nad sporákem. Musíte si jen dát pozor, abyste měli odsavač par umístěn ve správné vzdálenosti od varné plochy.  

 • Klasickou nebo závěsnou toaletu?

  Klasickou nebo závěsnou toaletu?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Při rekonstrukci nebo stavbě nové koupelny a WC budete jistě řešit otázku, zda zvolit klasický stojící záchod nebo modernější závěsný. Záleží na tom, na co je kdo zvyklý, ovšem vysvětlím vám hned, proč je ten závěsný tak oblíbený. Jednou z výhod je snadný úklid. Nejen, že vám na podlaze nevadí žádná noha, kolem které musíte vytírat, navíc zde není žádná nádržka, na kterou by se prášilo. Nádržka schovaná ve zdi nebo za sádrokartonem je navíc velmi elegantní a díky spolehlivým technologiím se nemusíte bát žádných poruch. Já určitě jednoznačně doporučuji závěsnou toaletu se zabudovanou nádržkou.  

 • Ten pravý lustr do obýváku

  Ten pravý lustr do obýváku

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Jakmile začnete vybavovat interiér, jedním z prvních prvků, které budete shánět, bude bezpochyby lustr. Lustry do obýváku se dnes vyrábí v nejrůznějších stylech a provedeních. Je důležité umět si správně vybrat, protože množství a typ světla dokáže ovlivnit nejen náladu člověka, ale také jeho pracovní výkonnost.
   

   

  Jakmile se setmí, potřebujeme i nadále svítit, abychom mohli pracovat, bavit se i odpočívat. Proto je velmi důležitý výběr osvětlení nejen z hlediska estetického, ale také praktického.

 • I zahrada potřebuje péči

  I zahrada potřebuje péči

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Nejen váš dům, ale také zahrada vyžaduje vaši pozornost. Ať už je zahrada plná stromků a záhonků nebo slouží k odpočinku a okrasným účelům, potřebujete ji udržovat, sekat trávu, zastřihovat keře a stromy a provádět spoustu dalších činností, které vaše konkrétní zahrada vyžaduje. Profesionálním výrobcem zahradní techniky, která vám bude vždy k ruce při péči o zahradu, je Hecht. Produkty Hecht nabízí zahrádkářům skvělý poměr cena/výkon, poskytují spolehlivou funkčnost, jednoduchou obsluhu a profesionální výsledky používání.  

Nejnovější články

Naši partneři