• Terasa - kam s ní?

  Terasa - kam s ní?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Mnoho majitelů rodinných domů si představuje tu pohodu, až budou mít konečně dům hotový a pustí se do dodělávání terasy. Terasa je skvělé místo pro relax a odpočinek v kteroukoli denní i noční hodinu, pokud je dobře umístěná. Ideálním místem pro terasu je jižní a západní strana domu, protože zde nejdéle svítí slunce, je zde teplo a světlo. Na severní straně domu by se vám totiž špatně opalovalo. Naplánujte terasu tak, abyste na ni měli vstup z obývacího pokoje, jídelny nebo kuchyně, rozšíříte si tak obytný prostor a budete na terasu moci kdykoli chodit.

 • Když plot zdobí i chrání

  Když plot zdobí i chrání

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Moji rodiče bydlí v řadovém domku na okraji města, kde už je relativně klid, žádný ruch. Před garáží a vstupními dveřmi je prostor vydlážděn, aby se dobře zajíždělo. Bohužel otevřený prostor láká nejen psy k návštěvě za účelem vykonání potřeby, ale také chmatáky a zloděje. Jakmile necháte venku na okně květiny s ozdobnými zápichy, můžete se vsadit, že do druhého dne budou pryč nebo poničené. To jednoho naštve, dům přece chceme mít pěkný a útulný a nikdo nemá právo ničit výzdobu. Nicméně se tak děje poměrně pravidelně. Proto jsme se rozhodli, že náš samostatně stojící dům musíme rozhodně oplotit.  

 • V žádné ložnici nesmí chybět postel

  V žádné ložnici nesmí chybět postel

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Postel je základ každé ložnice. Říká se, že člověk stráví spánkem třetinu života. O ty bdělé dvě třetiny se staráme dost, měli bychom tedy něco udělat i pro tu prospanou. Aby spánek byl skutečně kvalitní, je třeba mít vhodnou postel, ta se skládá z rámu, roštu a matrace. Za kvalitu spánku odpovídá rošt a matrace, rám postele je spíš otázkou vkusu a designu. Postel může být vyrobena ze dřeva, kovu a oblíbené jsou také čalouněné postele. Ovšem konkrétní tvar, barevnost a celkové provedení je velmi rozmanité a každý si tak může vybrat, co mu nejlépe vyhovuje. Jak si tedy správně vybrat?

 • Vybíráme obklady do koupelny

  Vybíráme obklady do koupelny

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Asi každý stavebník považuje za samozřejmost, že koupelna i toaleta bude opatřena obklady. Horší však je v současné době najít obklady, které by se vám zamlouvaly. Pokud jste na hnědou, béžovou a šedou, budete nadšeni. Těšili-li jste se na trochu barevnější pojetí koupelny, budete muset hodně pátrat nebo mít k dispozici víc peněz, protože barevné obklady do koupelny dnes nejsou zrovna levná záležitost. Vybírejte určitě lesklé obklady, které dodávají koupelně čistý vzhled, dlažba by naopak měla být matná, aby neklouzala.

 • Profesionální stavební firma

  Profesionální stavební firma

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Postavit dům si dnes můžete svépomocí nebo si domluvit profesionální firmu, která veškerou práci odvede za vás. Výhodou je, že potom máte na odvedenou práci záruku, takže když se něco nepovede, rozhodně to tak nezůstane. Víte o spolehlivé stavební firmě, od které byste si nechali postavit dům? Jste-li ze severních Čech, určitě vsaďte na ABS - stavební společnost. Tato firma má se stavbou velké zkušenosti, staví rodinné domy, bytové domy i budovy pro veřejný sektor.  

 • Systém WC Geberit

  Systém WC Geberit

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vždycky se mi líbil závěsný záchod kvůli úklidu i tomu, že si ho můžete pověsit libovolně vysoko. Do nového domu bych ho rád instaloval, proto jsem se šel poradit přímo k výrobci, co a jak bych měl udělat. Překvapila mě široká nabídka variant splachovacího systému, také výběr tlačítek je velký. Dámy jistě potěší jednoduchost úklidu, prakticky nic nekouká ze zdi, kromě toaletní mísy. Nemusíte se navíc už zlobit se závěsnými vůněmi do toalety, Geberit má vlastní systém obsahující prostor pro kapsle s vůní přímo v rámci splachovacího tlačítka. Vše je tedy řešeno naprosto elegantně.

 • Bydlet v dřevostavbě nebo zděném domě?

  Bydlet v dřevostavbě nebo zděném domě?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Většina lidí, kteří se v dnešní době chystají stavět, si na začátku klade otázku, zda postavit klasický zděný dům nebo vsadit na moderní úsporné bydlení v dřevostavbě. Dřevostavbám spousta spotřebitelů nevěří, bojí se, že nebudou tak úsporné, jak se o nich říká, že nebudou dostatečně odolné a často vidí problém i v domnělé krátké životnosti. Opak je však pravdou, což vám dokáže společnost ALFAHAUS, výrobce nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb.  

 • Terasa s markýzou

  Terasa s markýzou

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Spousta lidí sní o tom, že bude mít za domem také terasu, kam se můžou odpoledne posadit, vypít si kávu, přečíst noviny a ještě se u toho opálí. Pokud je ale sluníčka už trochu moc, je potřeba se schovat za účinnou stínící techniku. Nejčastěji se používají markýzym které stylově vytvoří stín, jsou moderní a pěkné. Prodávají se na ruční nebo elektrický pohon, můžete je tak jednoduše vysunout, když svítí, a pokud je pod mrakem, stačí ji snadno zase smotat. Jen pozor na vítr, markýza má poměrně velkou plochu a kdyby se do ní opřel vítr, mohli byste ji honit po poli za zahradou.

 • Aby to vašemu domu slušelo

  Aby to vašemu domu slušelo

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Stavíte dům a chcete, aby mu to dokonale slušelo? Přece se nespokojíte s nějakým průměrem, chce to něco extra. Členitější ale i úplně jednoduché stavby potřebují designově trochu doladit, dostat šmrnc a vlastní osobnost. Obyčejná fasáda, jako by hlásila, že jde o tuctový dům, jakých jsou všude tisíce, chcete-li se tedy odlišit, skvělým řešením jsou venkovní obklady. U nás není zvykem nechat dům bez omítky, proto jsou pro nás kamenné nebo cihlové obklady fasády neobvyklé, exotické.  

 • Zastřešená nebo nezastřešená terasa?

  Zastřešená nebo nezastřešená terasa?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Přízemní bungalovy jsou kouzelné, obzvlášť mají-li terasu. Často lidé přemýšlí, zda by měli nechat delší přesah střechy nad terasou, aby dělal v létě stín a mohli jste na terase nechat stůl s židlemi, aniž by na ně pršelo, nebo zda zvolit variantu bez přesahu. Delší přesah střechy obvykle znamená, že potřebujete podpůrné sloupky, které budou držet konec střechy. Pokud zde přesah není nebo je jen malý, nejsou sloupky nutností. Uvědomte si také, že delší přesah střechy bude znamenat méně světla v interiéru.

Nejnovější články

Naši partneři