• Zastřešená nebo nezastřešená terasa?

  Zastřešená nebo nezastřešená terasa?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Přízemní bungalovy jsou kouzelné, obzvlášť mají-li terasu. Často lidé přemýšlí, zda by měli nechat delší přesah střechy nad terasou, aby dělal v létě stín a mohli jste na terase nechat stůl s židlemi, aniž by na ně pršelo, nebo zda zvolit variantu bez přesahu. Delší přesah střechy obvykle znamená, že potřebujete podpůrné sloupky, které budou držet konec střechy. Pokud zde přesah není nebo je jen malý, nejsou sloupky nutností. Uvědomte si také, že delší přesah střechy bude znamenat méně světla v interiéru.

 • Pomocníci pro jarní práce na zahradě

  Pomocníci pro jarní práce na zahradě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Už byl nejvyšší čas, aby studenou zimu vystřídalo jaro. Stromy už začínají pomalu kvést, v plném květu jsou krokusy i prvosenky. Ať už máte zahradu okrasnou nebo užitkovou, je potřeba se vybavit správným náčiním a vyrazit ven začít s jarní údržbou zahrady.

   

   

  Jarní práce na zahradě spočívají především v tom, že se ze záhonků odstraní plevel a sází se nejrůznější rostlinky i bylinky, časné jaro je ideální dobou také pro sadbu stromků, starší stromky se seřezávají, zkracuje se živý plot.

 • I fasáda potřebuje občas vyčistit

  I fasáda potřebuje občas vyčistit

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Se zničenou zcela novou fasádou jste se jistě setkali nejednou. Posprejované zdi nových nebo rekonstruovaných domů jsou k vidění doslova na každém kroku. Ne každému se líbí mít na nové fasádě podpis nějakého sprejera nebo dokonce sprostý obrázek či nápis. Potřebujete-li se zbavit graffity, můžete nechat na dům udělat opět novou fasádu. Tento způsob řešení je však zbytečně nákladný, stačí si objednat profesionální čistící firmu, která graffity z vaší fasády odstraní spolehlivě, rychle a levně. Řeč je o společnosti AXIOM REAL spol. s.r.o., která se již řadu let zabývá čištěním fasád několika metodami.  

 • Pokládka vinylové podlahy

  Pokládka vinylové podlahy

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Rozhodli jste se, že do vašeho interiéru chcete podlahu, která se snadno udržuje a dlouho vydrží? Potom asi nebudete kupovat koberec, doporučujeme vinylovou podlahovou krytinu, která splní všechna designová kritéria. Navíc se vinylová podlaha poměrně snadno instaluje. Stačí mít rovný podklad, na který se nanese lepidlo, to se nechá chvíli zavadnout a můžete začít pokládat vinylové lamely. Je třeba dodržovat linii a skládat jednotlivé lamely těsně k sobě. Tím vzniká jednolitá vysoce kvalitní podlaha s velmi dluohou životností.

 • Kamenný koberec do exteriéru

  Kamenný koberec do exteriéru

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  Už jste přemýšleli, jaký povrch dáte na vaši terasu a chodníček k domovním dveřím? Rádi byste zde měli přírodní materiál, který má dlouhou životnost a bude vypadat skutečně skvěle? Rozhodněte se pro kamenný koberec TopStone. Co tím získáte? TopStone je značka profesionálních kamínkových povrchů, sestávajících z přírodních kamínků a pojiva. Díky tomu, že neobsahuje žádné nebezpečné složky, můžete kamenné podlahy využít bez obav v exteriéru stejně jako v interiéru.

 • Schody pevné nebo skládací?

  Schody pevné nebo skládací?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Bude mít váš dům podkroví, které chcete využívat pouze k ukládání věcí? Máte potom dvě možnosti, buď si zde necháte instalovat skládací schody, které si v případě potřeby vytáhnete ze stropu dolů, nebo můžete samozřejmě vystavět klasické schodiště. Stahovací skládací schody mají tu výhodu, že je opět uklidíte snadným složením do stropu a v interiéru vám nezabírají žádné místo. Na druhou stranu pevné klasické schody jsou mnohem stabilnější a také bezpečnější. Záleží pouze na vás a možnostech vašeho interiéru, pro kterou variantu se nakonec rozhodnete.

 • Vše pro dokonalé vytápění

  Vše pro dokonalé vytápění

  30. 6. 2018 Čtěte více...

   

  V našich zeměpisných šířkách je v zimním období topení nutností, proto je třeba mít zajištěn způsob vytápění. S vytápěním je úzce spojen systém odvodu spalin, které při spalování paliva vznikají, proto je důležité mít odolný komín, který spaliny nedokážou poškodit. Běžný zděný komín je dostatečně odolný vůči spalinám z plynového vytápění, tuhá paliva jsou však něco docela jiného. Jejich spalováním vznikají kyselé kondenzáty, které narušují povrch komínu a mohou způsobit jeho destrukci.  

 • Jak praktikovat sušení prádla

  Jak praktikovat sušení prádla

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Když jsem stavěl dům, někteří lidé mi radili, ať si určitě pořídím prádelnu, kde budu moci prát prádlo a potom ho tam v zimě i pověsit. Problém byl v tom, že na prádelnu mi nezbyl prostor, a tak nyní vymýšlím, jak budu praktikovat věšení prádla v zimě. V létě je to jasné, to prádlo uschne venku, ale v zimě je to horší. Došel jsem ke dvěma možným variantám, buď si připevním v koupelně na zeď šňůry na prádlo nebo to vyřeším rozkládacím sušákem, který bude stát v pokoji než prádlo uschne. Ani jedna z variant není ideální, ale ono se to vyřeší.

 • Kde všude je dobré použít izolaci

  Kde všude je dobré použít izolaci

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Voda je živel, který jen tak nezastavíte. Ve stavebnictví však může škodit všude tam, kam se dostane nepozvána, proto se zejména u střech využívá izolačních materiálů, které zajistí, že se vlhkost zvenku do domu nedostane. Pokud by se tak dělo, mohly by na stěnách vznikat plísně, což nikdo nevidí rád. Zejména u plochých střech je akutní problém dobré izolace. U plochých střech, které nemají žádný nebo pouze minimální spád, je třeba efektivně vyřešit, jaký materiál použít pro ochranu proti vodě. To vám nejlépe pomohou vyřešit profesionálové. Firma KRAUS IZOLACE s.r.o. poskytuje odborný servis v oblasti izolačních materiálů a techniky.  

 • Koupelna s topným žebříčkem nebo bez?

  Koupelna s topným žebříčkem nebo bez?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Koupelny jsou obvykle místnosti poměrně vlhké, protože se zde permanentně suší ručníky, osušky a někdy i prádlo. Na to je však třeba mít prostor, protože na obyčejném věšáčku vám osuška neuschne. Velmi moderním a praktickým řešením jsou topné žebříčky. Žebříček se připevní na stěnu, lze ho jednoduše vypnout a zapnout a přehodit přes něj mokré ručníky i vlhké oblečení, které chcete usušit. Žebříček topí na příjemnou teplotu, vyrábí se v různých velikostech podle toho, kolik potřebujete mít příček. 

Nejnovější články

Naši partneři