Jak si správně vybrat nemovitost

30. 6. 2018
Jak si správně vybrat nemovitost

Ne každý má zbytečné miliony na koupi nemovitosti, proto je důležité zajistit si kvalitní financování. Naneštěstí český finanční trh není zrovna nakloněn těm, kteří se v problematice pouze málo vyznají, proto budete možná potřebovat pomoc s protříděním vhodných finančních produktů. Realitní portál Realitnírevoluce.cz vám poskytne potřebnou pomoc v oblasti financování nemovitostí.

Jde-li vám o pronájem bytu, rozhodně vám neuškodí zjistit si několik informací. Obzvláště chcete-li byt k pronájmu nabídnout mimo realitní kancelář, je třeba, abyste se vyznali ve formulacích smluv, abyste potom neuzavřeli pouze jednostranně výhodnou dohodu. Důležité je rozmyslet si dopředu, jak budete nemovitost pronajímat. Kupříkladu máte-li byt v Plzni, je třeba se rozhodnout, zda jej budete pronajímat jako celek nebo po jednotlivých pokojích.

Klíčové je najít spolehlivé nájemníky, kteří nebudou byt poškozovat a budou řádně plnit své povinnosti, především platit včas nájem. Na to musíte mít štěstí, protože kandidátů na pronájem určitě naleznete dost, nicméně se vám může dokonce několikrát stát, že narazíte na nezodpovědné jedince, kteří se vás budou snažit ošidit. Na to byste se měli předem připravit a řádně vše ošetřit nájemní smlouvou. Když už si do bytu nastěhujete nájemníka, nemůžete jej jen tak vystěhovat, když si vzpomenete. Pokud o nájemníkovi nic předem nevíte, vystavujete se riziku, že vám z bytu udělá kůlničku na dříví a vy s tím nebudete moct vůbec nic dělat. Rozmyslete si také, zda povolíte nájemníkům nahlásit si do vašeho bytu trvalé bydliště.

K bydlení můžete pronajmout i jiné prostory. Abyste to mohli udělat, musí prostory splňovat veškeré hygienické podmínky pro bydlení. Takovými prostory mohou být kanceláře, upravené půdy nebo sklepy. Buďte proto s pronájmem skutečně opatrní, zjistěte si předem o svých potenciálních nájemnících co nejvíce informací a dbejte na detailní sepsání nájemní smlouvy.

Nejnovější články

Naši partneři