• Kliky, kování, dveře a jak je dát dohromady

  Kliky, kování, dveře a jak je dát dohromady

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V žádném interiéru by neměly chybět dveře, reprezentují hned na první pohled váš vkus a styl. Při výběru vás čeká nelehký úkol – vybrat z širokého sortimentu na trhu ty pravé dveře pro váš interiér. V první řadě si ujasněte materiál. Prim hraje určitě dřevo a jeho formy, pozor si ale dejte na podvodníky, kteří vám budou tvrdit, že jejich dveře jsou vyrobeny z dřevotřísky a vy potom zjistíte, že ve skutečnosti mají jádro z lisovaného papíru, takže je i průměrné dítě bez problémů prokopne.  

 • Ekologické a levné svícení

  Ekologické a levné svícení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Asi nikomu z nás se nechce vyhazovat peníze oknem zbytečně, ať už je to za cokoli. Tím méně za věc, kterou používáme denně, jako je třeba svícení. Jelikož sluneční světlo nám během dne neposkytuje dostatečně dlouhý čas na naši práci či zábavu, musíme jej nahrazovat umělým osvětlením. Existuje celá řada různých typů osvětlení, které se běžně používají. Stále spousta lidí svítí obyčejnými žárovkami, i když jejich životnost je značně omezena a jejich účinnost dosahuje pouze 20 %.  

 • Vana nebo sprchový kout?

  Vana nebo sprchový kout?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Každý, kdo právě řeší zařízení koupelny, se musí rozhodnout, zda bude chtít v koupelně mít sprchový kout nebo dá přednost vaně. Pokud máte dostatek prostoru, je ideální, pokud se vám vejde vana i sprcha, protože vana je nejvhodnější útočiště pro koupání dětí, využijete ji navíc také k namočení nebo vymáchání prádla. Ovšem pokud neholdujete koupelím ve vaně a dáváte přednost raději sprše, rozhodně by ve vaší koupelně neměl sprchový kout chybět.

 • Vybíráme svítidla

  Vybíráme svítidla

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Svítidla obvykle vybíráme podle našeho vkusu a podle místnosti, kterou chcete osvětlit. Jiný typ osvětlení se totiž hodí do obývacího pokoje, jiný je výhodné použít v kuchyni. Začneme tedy v srdci samotné domácnosti – v kuchyni. Kuchyň je místnost, kde celý den potřebujeme dobře vidět na práci. Základem osvětlení je tedy lustr. Do kuchyně je výhodné použít stropní svítidlo jako lustr, závěsný lustr se do kuchyně příliš nehodí, navíc překáží a dělá stín. Ovšem pouze z lustru by množství světla v kuchyni zdaleka nestačilo, proto se používají bodová svítidla pod linkou, mohou to být moderní LED pásky, zářivky či skutečně zabudované bodovky, to už záleží na vašem výběru.  

 • Svítíme a šetříme

  Svítíme a šetříme

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také sledujete, jakou máte v domácnosti spotřebu elektrické energie? Nejsou to jen spotřebiče, které ji zvyšují. Nezanedbatelný podíl mají také svítidla. Je samozřejmé, že není snad ani možné žít bez pořádného osvětlení, obzvlášť nyní v zimním období, kdy je velmi brzy tma. Nicméně je velký rozdíl, zda máte v pokoji lustr se čtyřmi stowattovými žárovkami nebo zda zvolíte úspornější způsob svícení.

 • Vánoční výzdoba

  Vánoční výzdoba

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Třetí adventní týden již klepe na dveře a o slovo se začíná hlásit vánoční výzdoba. Z Ameriky už i k nám pronikl trend zdobit naše obydlí vánočními světly. Používají se světelné řetězy na jehličnany, svítící rampouchy na zábradlí balkonů nebo teras a do oken různé pyramidy, hvězdy, sněhuláci apod. Problém vánočních světel je ale v tom, že přes den obvykle moc nevyniknou, je tedy třeba je doplnit výzdobou, která bude vidět i ve dne. Často jsou k vidění věnce z chvojí pověšené na dveřích, v oknech obvykle visí andělíčci, sněhuláci a další symboly Vánoc a zimy. Brzy přijde čas také na zdobení stromečku, takže se kupují vánoční ozdoby, peče se ozdobné cukroví a v žádné domácnosti by na Štědrý den nemělo chybět jmelí.

 • Vybavujeme interiér

  Vybavujeme interiér

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chcete-li se doma cítit skutečně příjemně, je třeba začít vybírat nábytek podle vašeho gusta. Stejně jako ložnice se neobejde bez šatní skříně, v žádném pokoji by neměly chybět kvalitní a přitom designové židle a sedací souprava. Ta doplňuje obývací pokoj, měla by být dominantou celého obývacího pokoje.

 • Adventní věnec

  Adventní věnec

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Advent je v plném proudu a všichni se připravují na Vánoce. Symbolem adventu je adventní věnec, jeho tradiční podoba je věnec z jehličnatých větví se čtyřmi svíčkami. V současné době ale nemusí být adventní věnec v pravém slova smyslu věnec, často se používá jako adventní věnec také rovný svícen se čtyřmi svícemi. Adventní věnce se různě zdobí a ladí do vánočních barev, kterými je nejčastěji červená, fialová a zelená. Pro křesťany adventní věnec symbolizuje čekání na narození Ježíška, pro ateisty rovněž čekání na Vánoce. Historici se přou, kdy byl adventní věnec převzat církví jako symbol adventu, ale ono je to vlastně jedno, v našich domovech vytváří skvělou atmosféru, takže jej máte doma jistě i vy.

 • Sezení v práci nemusí být za trest

  Sezení v práci nemusí být za trest

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Určitě to znáte také. Pomalu se blíží konec vaší pracovní doby a najednou se do dveří vhrne váš šéf a přidá vám další práci, která musí být, jak jinak, hotová ještě dnes. Takže vám nezbývá nic jiného, než zůstat sedět za stolem a prokousat se novým úkolem. To sezení však může být i příjemné, pokud tedy nesedíte na starém školním dřevěném sedátku. Vzhledem k tomu, kolik času lidé dnes tráví za psacím či počítačovým stolem, je více než třeba, aby jejich kancelářské židle byly skutečně kvalitní. Už nestačí jen obyčejné pevné i když polstrované křeslo. Dopřejte sobě i vašim zaměstnancům pohodlné ergonomické sezení.

 • Vybíráme toaletu

  Vybíráme toaletu

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Není záchod jako záchod, to určitě zjistil každý z nás už při první cestě na dovolenou k moři, když zastavil v Rakousku na odpočívadle. Turecký záchod si asi domů nepořídíte, takže je na čase porozhlédnout se v sortimentu sanity a vybrat si vhodnou záchodovou mísu k vám domů. V současné době máte k dispozici velké množství nejrůznějších modelů. Vedou stále ještě klasické stojací toalety, nicméně závěsné mísy se těší také velké oblibě.

Nejnovější články

Naši partneři