• A jak svítíte vy?

  A jak svítíte vy?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Bez náležitého osvětlení si už nedovedeme interiér vůbec představit. Každý si rád rozsvítí, aby viděl večer na práci, zábavu nebo jídlo. Proto je třeba mít v každé místnosti osvětlení vyřešeno tak, aby zde byl dostatek světla. Důležité však je, aby bylo světlo příjemné. Přeženete-li intenzitu světelného zdroje, budete v místnosti sice dobře vidět, ale nebudete se cítit příjemně. Nezvládnete výběr svítidel sami? Nechte si odborně poradit, světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy je tu pro vás. Naleznete zde k vidění nejen několik set svítidel a osvětlení, ale také odborníky, kteří vám poradí, jaké zvolit osvětlení do konkrétní místnosti, jaké světelné zdroje vybrat a která svítidla jsou pro ně vhodná.  

 • Bytový doplněk nebo umělecké dílo?

  Bytový doplněk nebo umělecké dílo?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Orientální koberce se z různých oblastí Blízkého východu dováží již tisíce let. Každá oblast je proslulá svými typickými motivy a použitými barvami. Skutečným unikátem jsou ručně tkané koberce, které vydrží desítky let bez známek jakéhokoli poškození. Dokonce se dříve podrobovaly zátěžovému testu na důkaz kvality. Koberec se umístil do vstupní brány do města a nechalo se přes něj projít několik desítek krav a volů, potom se vykartáčoval. Byl-li stále jako nový, nebylo pochyb o tom, že byl tkán ručně. Ručně tkané perské koberce se vyznačovaly vysokou hustotou, tedy velkým počtem uzlíků navázaných nití. díky tomu vydržel prakticky cokoli a jeho cena stářím rozhodně neklesala, spíš ještě o něco vzrostla.

 • Jak vybrat vodovodní baterie

  Jak vybrat vodovodní baterie

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Vodovodní baterie potřebujete v každém interiéru, neobejdete se bez nich v kuchyni ani v koupelně. Je důležité rozmyslet si, zda budete chtít baterie přímo ze zdi nebo z umyvadlači dřezu. Obzvláště v kuchyni, pokud nemáte již instalovanou kuchyňskou linku, se vyplatí vybrat si baterie z dřezu, lze ji potom snadno v případě potřeby posunout. Samotné baterie jsou potom různých tvarů i povrchových úprav, stačí si vybrat. Moderní jsou pákové baterie, ovšem někdo si potrpí na kohoutky, takže i ty jsou k dostání.  Pozor si dejte při výběru na rozteč, prodávájí se dva druhy, tak aby vám potom baterie správně seděly.

 • Kliky, kování, dveře a jak je dát dohromady

  Kliky, kování, dveře a jak je dát dohromady

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V žádném interiéru by neměly chybět dveře, reprezentují hned na první pohled váš vkus a styl. Při výběru vás čeká nelehký úkol – vybrat z širokého sortimentu na trhu ty pravé dveře pro váš interiér. V první řadě si ujasněte materiál. Prim hraje určitě dřevo a jeho formy, pozor si ale dejte na podvodníky, kteří vám budou tvrdit, že jejich dveře jsou vyrobeny z dřevotřísky a vy potom zjistíte, že ve skutečnosti mají jádro z lisovaného papíru, takže je i průměrné dítě bez problémů prokopne.  

 • Ekologické a levné svícení

  Ekologické a levné svícení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Asi nikomu z nás se nechce vyhazovat peníze oknem zbytečně, ať už je to za cokoli. Tím méně za věc, kterou používáme denně, jako je třeba svícení. Jelikož sluneční světlo nám během dne neposkytuje dostatečně dlouhý čas na naši práci či zábavu, musíme jej nahrazovat umělým osvětlením. Existuje celá řada různých typů osvětlení, které se běžně používají. Stále spousta lidí svítí obyčejnými žárovkami, i když jejich životnost je značně omezena a jejich účinnost dosahuje pouze 20 %.  

 • Vana nebo sprchový kout?

  Vana nebo sprchový kout?

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Každý, kdo právě řeší zařízení koupelny, se musí rozhodnout, zda bude chtít v koupelně mít sprchový kout nebo dá přednost vaně. Pokud máte dostatek prostoru, je ideální, pokud se vám vejde vana i sprcha, protože vana je nejvhodnější útočiště pro koupání dětí, využijete ji navíc také k namočení nebo vymáchání prádla. Ovšem pokud neholdujete koupelím ve vaně a dáváte přednost raději sprše, rozhodně by ve vaší koupelně neměl sprchový kout chybět.

 • Vybíráme svítidla

  Vybíráme svítidla

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Svítidla obvykle vybíráme podle našeho vkusu a podle místnosti, kterou chcete osvětlit. Jiný typ osvětlení se totiž hodí do obývacího pokoje, jiný je výhodné použít v kuchyni. Začneme tedy v srdci samotné domácnosti – v kuchyni. Kuchyň je místnost, kde celý den potřebujeme dobře vidět na práci. Základem osvětlení je tedy lustr. Do kuchyně je výhodné použít stropní svítidlo jako lustr, závěsný lustr se do kuchyně příliš nehodí, navíc překáží a dělá stín. Ovšem pouze z lustru by množství světla v kuchyni zdaleka nestačilo, proto se používají bodová svítidla pod linkou, mohou to být moderní LED pásky, zářivky či skutečně zabudované bodovky, to už záleží na vašem výběru.  

 • Svítíme a šetříme

  Svítíme a šetříme

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také sledujete, jakou máte v domácnosti spotřebu elektrické energie? Nejsou to jen spotřebiče, které ji zvyšují. Nezanedbatelný podíl mají také svítidla. Je samozřejmé, že není snad ani možné žít bez pořádného osvětlení, obzvlášť nyní v zimním období, kdy je velmi brzy tma. Nicméně je velký rozdíl, zda máte v pokoji lustr se čtyřmi stowattovými žárovkami nebo zda zvolíte úspornější způsob svícení.

 • Vánoční výzdoba

  Vánoční výzdoba

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Třetí adventní týden již klepe na dveře a o slovo se začíná hlásit vánoční výzdoba. Z Ameriky už i k nám pronikl trend zdobit naše obydlí vánočními světly. Používají se světelné řetězy na jehličnany, svítící rampouchy na zábradlí balkonů nebo teras a do oken různé pyramidy, hvězdy, sněhuláci apod. Problém vánočních světel je ale v tom, že přes den obvykle moc nevyniknou, je tedy třeba je doplnit výzdobou, která bude vidět i ve dne. Často jsou k vidění věnce z chvojí pověšené na dveřích, v oknech obvykle visí andělíčci, sněhuláci a další symboly Vánoc a zimy. Brzy přijde čas také na zdobení stromečku, takže se kupují vánoční ozdoby, peče se ozdobné cukroví a v žádné domácnosti by na Štědrý den nemělo chybět jmelí.

 • Vybavujeme interiér

  Vybavujeme interiér

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Chcete-li se doma cítit skutečně příjemně, je třeba začít vybírat nábytek podle vašeho gusta. Stejně jako ložnice se neobejde bez šatní skříně, v žádném pokoji by neměly chybět kvalitní a přitom designové židle a sedací souprava. Ta doplňuje obývací pokoj, měla by být dominantou celého obývacího pokoje.

Nejnovější články

Naši partneři

 • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

 • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

 • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!