• Půdní vestavba - moderní a stylové bydlení

  Půdní vestavba - moderní a stylové bydlení

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V nejednom z bytových i rodinných domů dřímá nevyužitý půdní prostor, který by mohl sloužit jako samostatná bytová jednotka. V současné době je k mání stále více nápaditě uspořádaných prostorů, které by jinak chátraly, je-li půda přestavěna na byt, poslouží jako příjemné a zároveň moderní útočiště pro jednotlivce, mladé páry i rodiny s dětmi. Půdní byty jsou charakteristické svým uspořádáním. Často se jako designového prvku používá střešní krov, který místnostem dodává jedinečné kouzlo. To ovlivňuje architekturu natolik, že se proto v půdních bytech hojně využívá dřevo, které dodává pocit tepla a celý prostor zútulňuje.

 • Vybíráme vchodové i interiérové dveře

  Vybíráme vchodové i interiérové dveře

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Dveře jsou velmi důležitou součástí interiéru i exteriéru každého domu i bytu. I vy se přece chcete doma cítit bezpečně, vsaďte proto na vysoce kvalitní bezpečnostní dveře. Nemusíte se bát, že by bezpečnostní dveře byly nevzhledné, od obyčejných interiérových dveří se liší tím, že mají kovové jádro, které je kryto plastem či dřevěnou dýhou, aby dveře na první pohled vypadaly elegantně. Bezpečnostní dveře lze ještě vylepšit pozinkovaným plechem, který z běžných bezpečnostních dveří udělá protipožární dveře.

 • Jak se staví sen

  Jak se staví sen

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Ve velkých městech je neustálý nedostatek bytových jednotek, proto se často najdou developeři, kteří koupí volné parcely, postaví bytové domy či rodinné domky a tyto nové jednotky potom prodávají. Pro developera je to samozřejmě výhodné, jak je to však výhodné pro potenciální kupce?

 • Vyměňte umakart za zděné jádro

  Vyměňte umakart za zděné jádro

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dobách, kdy se stavěly panelové domy, byl umakart vysoce ceněným moderním materiálem, ze kterého se vyráběla bytová jádra. Ty časy už jsou však dávno pryč a všichni jsme už poznali také jejich nevýhody. Umakartová jádra často po čase začnou plesnivět, nejsou nijak vzhledná ani prostorná, o zvukové izolaci nemluvě. Proto se mnozí obyvatelé bytů v panelových domech rozhodují pro nahrazení starého umakartového jádra novým zděným. Rekonstrukce bytového jádra vyžaduje odstranění nejprve toho starého, je třeba jej tedy vybourat a na jeho místě vybudovat nové zděné příčky, které vytvoří koupelnu a WC.

 • Dítě v bytě

  Dítě v bytě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Také si brzy dovezete domů ten radostný uzlíček s vaším novorozencem a chtěli byste se s někým poradit, jak uspořádat nově vaši domácnost? Inu vězte, že dokud vaše miminko nepoleze a nebude všude rozhazovat věci, které najde a na které dosáhne, tolik změn zase potřeba nebude. Nejdůležitější jsou tři – dětská postýlka, dále pak místo, kde budete vaše dítko přebalovat, a místo, kde se bude koupat. Jinak žádné zásadní změny v interiéru nejsou nutné, novorozenci nejsou nároční na prostor, takže jim postačí bohatě roh obývacího pokoje nebo kuchyně, zkrátka tam, kde se nejčastěji pohybujete také vy, abyste měli dítě stále na očích.

 • Pražákům je hej

  Pražákům je hej

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Je běžnou praxí, že ve větších městech kupují developerské firmy pozemky nebo i starší domy, které potom přestaví na bytové domy nebo zde vybudují zcela nové objekty. Největší boom zažívá stavitelství právě v Praze, kde mají developeři nejvíce možností a je zde po bydlení také největší poptávka. Jedním z aktuálních developerských projektů, který se týká Prahy Žižkov, je Alfarezidence. Jedná se o výstavbu nových bytových domů, které nabízí luxusní bydlení v klidné pražské čtvrti Žižkov.

 • Klimatizaci můžete mít i v bytě

  Klimatizaci můžete mít i v bytě

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V parných dnech bývá ve městech skutečné peklo, budovy i chodníky sálají teplo a je zde skutečně nesnesitelně, v přírodě je mnohem příjemněji. Co je vám to však platné, když máte k dispozici pouze čtyři stěny vašeho bytu? Řešením, jak se v bytě neupéct, je klimatizace. Pokud se rozhlédnete na sídlišti po zdech domů, uvidíte, kolik bytů již dnes má zabudovanou klimatizační jednotku.

 • Kování pro skleněné dveře

  Kování pro skleněné dveře

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  Skutečně designové interiérové dveře není jednoduché vybrat. Do každého interiéru se nehodí dřevěné dveře, často máme dřevěnou podlahu, dřevěný nábytek a pokoj by chtěl nějak odlehčit, prosvětlit, proto jsou ideální volbou skleněné dveře. Pro optické oddělení jídelny od obývacího pokoje lze využít skleněné stěny s libovolným designovým dekorem. Použijete-li v interiéru celoskleněné dveře, bude se místnost zdát hned větší. Celoskleněné dveře vyrobené z kaleného skla jsou v podstatě nerozbitné a velmi praktické.

 • Zařizujeme ložnici

  Zařizujeme ložnici

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V ložnici jsou dominantní zejména postele. Pokud chcete zařizovat ložnici rodičů, budete pravděpodobně chtít manželskou postel. Ta může být z libovolného materiálu, velmi oblíbené jsou dřevěné postele, ale často se využívají také kovové, čalouněné, kombinované nebo vyrobené třeba z palet. Fantazii se meze nekladou, tvar, barva a zdobení postele je zcela individuální, záleží pouze na vás, jak má postel vypadat. Potom přichází na řadu šatní skříně, které by měly ladit s materiálem postele. Stačí zvolit potřebnou velikost skříně tak, aby se vám do ložnice vešla a zároveň byla dost prostorná pro vaši garderóbu.

 • Exekuce může být i výhodná

  Exekuce může být i výhodná

  30. 6. 2018 Čtěte více...

  V dnešní době se nestává tak zřídka, že někdo upadne do dluhů, insolvence a nepříznivou finanční situaci potom musí řešit exekuce. To samozřejmě není nikdy příjemné. Přesto se jedná na druhou stranu o příležitost pro ty, kteří by se jinak ke kvalitní nemovitosti nedostali. Dražby nemovitostí jsou výhodným způsobem, jak si můžete i vy opatřit dům, byt nebo i jinou nemovitost, jako jsou chata, chalupa nebo zahrada, o které jste vždy snili. Velkou výhodou je, že v dané lokalitě díky exekuci a následné dražbě nemovitosti můžete nemovitost získat velmi výhodně.

Nejnovější články

Naši partneři