Vyrobte si jarní magnetické vázičky – dekorace do bytu

30. 4. 2019
jarní magnetické vázičky Ozdobte si na jaře jídelní stůl, okenní parapet nebo poličku originálními vázičkami. Vázičky z vaječných skořápek na povrchu drží díky ukrytým neodymovým magnetům. Zjistěte v článku, jak si takovou jarní nebo příště velikonoční dekoraci vyrobit.

Materiál potřebný k výrobě váziček

K výrobě jarního bytového doplňku a dekorace budete potřebovat 3 samolepicí neodymové kotouče a 3 neodymové kostičky. Dále 3 vajíčka, jarní květinky s drobnými květy, malá umělá kuřátka a kousek vaty. Kuřátka seženete například v prodejně květin nebo hobby marketu.

7 kroků, jak vyrobit jarní vázičky ze skořápek

1) Vajíčka uvařte a třeba obarvěte. Použijte buď tekuté, práškové nebo gelové barvy s efektem mramoru. Vajíčka rovněž můžete obarvit i přírodními barvami, například pomocí cibulových šlupek, červeného zelí nebo červené řepy, jak to dělávaly naše babičky.

2) Obarvená vajíčka vyleštěte stolním olejem.

3) Na špičatém konci vajíčko oloupejte a pečlivě vydlabejte, aby bylo duté. Z vnitřku si udělejte například vaječnou pomazánku s jarní pažitkou a bylinkami.

4) V dalším kroku vyberte místo, kam dekoraci umístíte. Může to být jídelní stůl, okenní parapet i polička. Na vybrané místo přilepte pro následné upevnění dekorace 3 samolepicí neodymové kotouče – při lepení je pořádně přimáčkněte, aby se samolepicí vrstva dobře přichytila. Povrch stolu či parapetu by měl být hladký. Díky tomu na něm budou magnety pěkně držet.

5) Neodymové kotouče přikryjte ubrusem, prostíráním nebo ubrouskem.

6) Do jarní dekorace na stůl vložte neodymové kostky a skořápkovou vázičku přicvakněte na neodymové kotouče.

7) Nakonec duté vázičky vyplňte vatou a navrch položte kuřátko, anebo je částečně naplňte vodou a vložte dovnitř drobné živé květy.

Ať vám jarní vázičky dělají radost!

Nejnovější články