Vyplatí se pronájem dodávky?

23. 9. 2018
Vyplatí se pronájem dodávky?

Půjčovny aut rostou doslova jako houby po dešti a poptávka po různých vozech, ať už osobních nebo užitkových stále stoupá. Konkurence je tedy veliká a tak se firmy snaží nalákat své klienty například snížením cen za pronájem. Získá ale klient za nižší cenu stejnou kvalitu služeb? 

Nabízené služby


Půjčovna dodávek a užitkových vozidel Praha

Každá půjčovna se jistě snaží nabídnout klientovi co nejlepší služby i cenu za pronájem.
Všechny podmínky by samozřejmě měly být zahrnuty v obchodních podmínkách, ale pokud se nebudeme něčemu rozumět nebo pokud by se nám něco nezdálo, stačí se v půjčovně na vše zeptat. Ochotný nám jistě vše zodpoví, abychom byli spokojeni a nekupovali tak zajíce v pytli. Před podpisem smlouvy se musíme ujistit, že vůz je v dobrém stavu, a že tak nemusíme mít strach vyjet na naše pozemní komunikace. Navíc jako řidič máme velkou zodpovědnost za posádku, kterou v dodávce povezeme. Navíc půjčovny nabízejí nejen krátkodobý pronájem vozidel, ale některé mají ve své portfoliu i pronájem dlouhodobý, který se jistě vyplatí.

Mezi další body pronájmu by jsme mohli zařadit například i spotřebu paliva a ujetých kilometrů, povolení vyjet za hranice nebo také informaci o tom, zda se může v zapůjčené dodávce kouřit.

Vyplatí se pronájem dodávky z půjčovny

Výhody zapůjčení dodávky


Mnoho drobných podnikatelů, kteří jsou na začátku svého podnikání, jako jsou například dopravní společnosti, začínají své podnikání právě s pronajatými vozy. Důvod je prostý, nemusíme tady investovat do nového vlastního vozu, protože ani nevíme, jestli u podnikání zůstaneme. Půjčenou dodávku můžeme také ale potřebovat například při přepravě osob. Máme – li velkou rodinu, kterou chceme vzít na dovolenou a naše malé auto nám zkrátka nestačí, není nic jednoduššího, než si osobní dodávku, jakým je například multivan, zapůjčit. Máme tak jistotu, že se pohodlně do auta vejdeme všichni a to můžeme vzít i psa.

Pokud ovšem potřebujeme spíše užitkovou dodávku, která nám poslouží na odvoz materiálu na stavbu nebo při stěhování, i tato nabídka je jistě v každé dobré autopůjčovně.

Výhody zapůjčení dodávek a užitkových vozidel

Co bychom neměli přehlédnout


Před podpisem nájemní smlouvy bychom měli vůz určitě vidět na vlastní oči. Máme tak jistotu, že při návratu nebude zmatek kolem velkého škrábance na levém boku. Dobře zkontrolovat bychom měli hlavně skleněné výplně, jelikož jsou hodně citlivé a může se stát, že z jakékoliv malé prasklinky se rázem stane prasklé přední sklo. Vozový park námi zvolené půjčovny by měl být reprezentativní a pokud má firma webové stránky, na kterých nabízí svá vozidla k pronájmu, měly by odpovídat skutečnosti. Pokud se nám tedy z jakéhokoliv důvodu auta nelíbí, klidně se přesuňme o dům dál.

Nejnovější články