Tapety v přírodním stylu

3. 8. 2018
přírodní tapety

Nedávno jsem si pořídila nový byt a dala se do jeho rekonstrukce. Začala jsem od podlahy, ty už mám všude hotové. Nyní přišel čas na stěny. Docela dlouho jsem přemýšlela, jestli pokoje vymalovat nějakými barvami, aby nebyly jen stroze bílé. Nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že nejlépe budou stěny vypadat s bílou v kombinaci s tapetou. Tapety jednak zakryjí různé nedostatky stěn a také je poměrně rychle hotovo. Z tapetování není zdaleka tolik nepořádku jako z malování a v nabídce je velké množství nejrůznějších dekorů, takže si člověk vybere skutečně přesně to, co se mu hodí do interiéru.

 

Rustikální styl frčí

 

Mám ráda přírodní motivy, nábytek mám v rustikálním stylu, tudíž jsem se zaměřila na tapety s přírodními motivy. Na výběr je spousta druhů tapet s dekory dřeva a kamene. Mohla bych mít doma kamennou zeď, cihly nebo třeba stěnu s dřevěným obložením. Potom jsem si všimla, že existuje něco jako skandinávské tapety. Jejich vzory jsou inspirované severským stylem, vyrábějí se především v pastelových barvách a převážně s drobnými geometrickými tvary, k rustikálnímu stylu vybavení se velmi dobře hodí. Nechala jsem tedy plavat přírodní tapety a zaměřila se spíš na ty skandinávské. Vybrala jsem si tapetu do obývacího pokoje a do ložnice. Vytapetuji vždy jednu stěnu a ostatní nechám bílé, případně použiji velmi lehký odstín žluté nebo růžové.

 

Ještě mi scházela tapeta do kuchyně, nechtěla jsem za kuchyňskou linku klasické obklady, a tak jsem se rozhodla pro speciální tapetu za kuchyňskou linku. Tyto tapety jsou převážně s moderními vzory ve stylu fototapety. Protože moje kuchyň je spíš moderní, rozhodla jsem se pro výrazné velké vzory ovoce, které kuchyň rozzářily, vypadá teď mnohem veseleji. Až budete shánět tapety, určitě navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde naleznete široký výběr tapet a nejrůznějších dekorací.

Nejnovější články