Svítidla na psací stůl

12. 2. 2022

Psací stůl najdeme zpravidla v každé kanceláři, ale i dětském pokoji. Obvykle se zde odehrávají činnosti jako čtení, psaní domácích úkolů, kancelářské práce či podobné činnosti, které vyžadují dobré osvětlení, aby se zamezilo zhoršování zraku. Proto je nezbytné vybavit psací stoly kvalitním osvětlením. Pro osvětlení běžných psacích stolů se používají stolní lampy. Nejčastěji jsou vybaveny LED světelnými zdroji, které dodávají velké množství světla, mají dlouhou životnost a navíc jsou úsporné, co se týká odběru energie. Lampy mohou být klasické na postavení, odkud ale na stole nemáte dostatek místa pro lampu, můžete použít speciální stolní lampu vybavenou klipem. Takovou lampu je potom možné přicvaknout k desce stolu, na poličku nad stolem či na okenní parapet. Díky tomu nezabere na stole žádné místo, přesto však dodá na stůl potřebné osvětlení.

Firma Aulix nabízí široké možnosti výběru stolních lamp, můžete si je přijít prohlédnout do světelného studia v Dolních Břežanech u Prahy. K dispozici je vám zde více než 400 druhů svítidel a v případě potřeby jsou zde odborníci připraveni pomoci vám s výběrem. Hledáte-li lampu pro osvětlení pracovního stolu v kanceláři, můžete volit z pracovních svítidel, hodí se sem samozřejmě také designové varianty, záleží pouze na vás, zda upřednostníte praktickou stránku osvětlení, nebo je pro vás důležitější vzhled. Na stůl do dětského pokoje použijte stolní lampy s dětskými motivy, pro studenty budou vhodnější praktická svítidla.

Pokud mají stolní lampy zapadnout do konceptu osvětlení celého pokoje, vybírejte svítidla v podobném stylu, jaká již máte v místnosti použitá, mnohdy jsou k dispozici celé kolekce svítidel, která zahrnují svítidla různých typů s podobným designem. Celá místnost pak působí uceleně a sladěně. Tak neváhejte a vybírejte svítidla od renomovaného dovozce osvětlení Aulix.

Nejnovější články