Renovovat podlahu? Ano!

14. 9. 2018
Renovovat či brousit starou dřevěnou podlahu?

Po letech používání má každá podlaha stejně jako například auto, nárok na to, jít do důchodu nebo na svou renovaci. Pokud máme doma dřevěnou podlahu nebo parkety, můžeme si opravdu gratulovat, protože máme doma jednu z nejkvalitnějších podlah. Jestliže se rozhodneme pro její renovaci, máme před sebou úkol, který má svá pravidla pro dokonalý výsledek.

Podlaha bude zase jako nová

Renovovaná dřevěná podlaha

Ano, podlaha může být opět jako nová
, když se ji rozhodneme renovovat s pomocí profesionálních pracovníků odborné firmy. Mají mnohaleté zkušenosti, které se snaží využít při každé zakázce, aby byl zákazník maximálně spokojený s výsledkem práce. Parkety nebo prkna mohou být mechanický poškozená, poškrábána od domácích mazlíčků, jsou stará a opotřebovaná. V tomto případě se jistě najde vhodné řešení, které nám doporučí právě odborný technik, který zjistí míru poškození. Není – li podlaha prohnilá nebo napadená červotočem, nic nebrání tomu, aby se podlahy dokonale zrenovovala.

Jak na renovaci parket a dřevěných podlah

Dřevěná podlaha před renovací

Jestliže se podlaha dlouhá léta nepoužívala a nebyla tedy ani udržovaná, vykazuje deformovanost, objevují se praskliny, škrábance a je pokryta starou vrstvou laku nebo barev. Tady bude renovace trochu náročnější, ale vše se dá dobře zvládnout a to s pomocí moderní a odborné techniky. Tady bude broušení povrchu, které je důležitou součástí práce před samotnou renovací, možná i vícenásobné, protože abychom docílili dokonalého povrchu, musí být podlaha opravdu čistá. Broušením povrchu dřevěné podlahy můžeme docílit její hloubku snížit až o 2 mm.

Renovace parket


Renovované dřevěné parkety

Dřevěné parkety
byly velmi oblíbené v sedmdesátých letech, ale svou oblibu neztratily ani dnes. Dřevěné podlahy jsou a stále ještě budou dominovat v našich bytech a pokud máme tyto podlahy staré a zašlé, můžeme je také dokonale zrenovovat. Je to trošku obtížnější, než renovace klasické dřevěné prkenné podlahy. Pokud jsou parkety poškozeny tak, že se musejí některé i vyměnit, musíme dbát především na to, aby se odstranily všechny nečistoty na podkladovém povrchu. Zabráníme tak nepříjemnému zjištění, že nám vyměněná parketa sice pasuje do mezery, ale má nedokonalý podklad.
Důležité je také vyrovnání, stejně jako u dřevěných prken. Vytmelit spáry a mezery, odstranit nečistoty a starý lak. Parkety pak můžeme vybrousit do hladka a udělat konečnou a povrchovou úpravu stejně jako u ostatních dřevěných podlah. Parkety mají oproti ostatním dřevěným podlahám výhodu v tom, že mohou tvořit dokonalou mozaiku.

Nejnovější články

Naši partneři