Pojištění vlastního domova není dobré brát na lehkou váhu

26. 8. 2019
Pokud nechceme přijít o majetek, využíváme některých z forem pojištění. Samozřejmě nedokážeme ovlivnit řadu skutečností, které nás mohou připravit o střechu nad hlavou a řada lidí o nich ani nechce příliš uvažovat. Je však potřeba si správně nastavit parametry každého pojištění, aby takový produkt byl schopen pokrýt reálná rizika, která by mohla postihnout naši nemovitost.

Pojištění a službyMajetek si můžeme pojistit pro různé situace. To nejobvyklejší je pojištění proti živelným katastrofám, ale samozřejmě klienti využívají i možnost pojistit si třeba jak vybavení bytu, tak třeba pracoviště. Zde můžeme mít také řadu hodnotných věcí, o které bychom nechtěli přijít. Respektive nechtěli bychom přijít o jejich peněžní vyjádření.

Pojištění domů a bytů

Zároveň v dnešní době není nutné si pojistit pouze rodinný dům nebo třeba chatu, které máme v osobním vlastnictví. Můžete si nechat pojistit už takovou nemovitost, která je zatím na výstavbě. Pojištění domu, ať již hotového nebo na výstavě, musí samozřejmě klientovi pomoci řešit těžké životní situace. Již jsme zmiňovali, že nejobvyklejší je pojištění proti přírodním živlům, což jsou v našich podmínkách nejčastěji povodně. Kromě toho ale v rámci vašeho pojištění můžete chtít využít různé služby, což mohou být třeba:

  • Náhradní ubytování
  • Asistenční služba

Zatímco asistenční služba bývá běžnou součástí většiny pojistek, tak v případně náhradního ubytování, už to tak být nemusí. To se nám přitom může hodit zejména v případě velmi častého pojištění na přírodní katastrofy. Proto se zajímejte o veškeré parametry vašeho pojištění, aby přesně splňovalo to, co od něj očekáváte a nabídlo vám v těžké životní situaci skutečně funkční řešení.


Individuální parametryPrávě s ohledem na to, že každý může mít jiné požadavky, je velmi vhodné nechat si vyhotovit kalkulaci pro náš konkrétní případ. Pojistit si dům online dnes prakticky můžete díky jednoduchému webovému formuláři, kde přesně zvolíte jednotlivé parametry vašeho pojištění. Jednak okamžitě víte cenu, ale také můžete pojistku ihned uzavřít.

Nejnovější články