Dům jako ze škatulky

1. 8. 2018
betonový plot

Interiéry vašeho nového domu máte hotové a nyní se chcete pustit do úpravy exteriéru? Vězte, že než budete chtít začít pokládat dlažbu, je dobré mít hotový plot. Proč? To je dobrá otázka, dlažba totiž potřebuje něco jako mantinely, o které se může opřít, aby se nezačala rozlézat. Nejčastěji se používají obrubníky, u cesty však úlohu obrubníků zastane plot. Máte-li hotové terénní úpravy kolem domu a nebude se vám na zahradě prohánět už žádný bagr nebo náklaďák se štěrkem či pískem, je ten pravý čas na stavbu plotu.

 

Jak ale vybrat ten pravý?

 

Může jít o velmi vzdušný a lehký pletivový plot. Jeho nevýhodou však je, že vám nezařídí dostatečné soukromí, o dřevěný plot se zase musíte pravidelně starat, to stejné platí o živém plotu. Trváte-li na plotu, který vám zajistí soukromí, vsaďte na betonový plot. Betonové ploty jsou vyrobeny z vysoce kvalitního českého betonu, který jim propůjčuje skvělou odolnost a trvanlivost. S tím jde ruku v ruce také životnost, která dosahuje u betonových plotů až několik desetiletí. Jejich další skvělou vlastností je, že jsou bezúdržbové.

 

Betonové oplocení odolává působení všech klimatických i mechanických vlivů. Určitě vás bude zajímat vzhled betonových plotů, ten však rozhodně není žádnou překážkou. Právě naopak, můžete si dokonce vybrat z několika variant. Betonové ploty jsou velmi variabilní, vybíráte barvu, výšku, tvar zakončení a rovněž dekor. Díky tomu si vytvoříte kolem vašeho domu takový plot, který bude vašemu domu nejvíce slušet. Rozhodněte se, zda chcete plot dekorovaný z jedné strany nebo oboustranný betonový plot. Můžete jej také doplnit dřevěnými latěmi v libovolné barvě, které dodají plotu na vzdušnosti. Chcete-li kvalitní a zároveň dekorativní betonový plot, navštivte Betonoveploty.net, určitě si vyberete.

Nejnovější články

Naši partneři

  • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

  • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

  • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!