Dokonalost, kvalita a estetika - to jsou ploty HK

8. 8. 2020
Ploty HK

Existuje obrovské množství typů plotů pro soukromé budovy, ale také pro jiné objekty. Hlavním úkolem takových plotů je zejména ochrana majetku a osob před nechtěnými návštěvami zlodějů, ale také samozřejmě je to ochrana soukromí. Na trhu se dnes člověk může setkat s nejrůznějším materiálem, který je vhodný pro stavbu plotu. Nemusí to být jen plot dřevěný nebo kovový, ale také plastový, z polykarbonátu a samozřejmě i zděný. To vše nabízejí i ploty HK.

Dřevěný plot, který nabízejí i ploty HK

Plot vyrobený z dřevěných desek je vynikající volbou, protože se vyznačuje snadnou instalací, šetrností k životnímu prostředí a nízkými náklady na materiály. Pomocí originálních designů a speciálního opláštění může být vytvořen neobvyklý a přitom atraktivní dřevěný plot. Životnost takového plotu se odhaduje až na 10 let. Mezi další výhody dřevěného potu patří snadná instalace, jednoduchá manipulace se dřevem a co víc, dřevo krásně voní a má nenahraditelnou strukturu. Existují originální designy dřevěného oplocení, které mohou dobře ozdobit také terasu.

Kombinace dřeva a kovu

Dřevěný plot s kováním, který nabízí i ploty HK, je jednou z možností vhodných pro realizaci u rodinného domu. Trvanlivost, funkčnost a estetika kovaných a dřevěných výrobků jsou ve stavebnictví vysoce ceněny. Rám kovaného plotu s dřevěnou výplní je vyroben z kovu v podobě vyřezávaných vzorů. Střední část konstrukce je opláštěna přírodním dřevem ošetřeným speciálním nátěrem, který zvyšuje odolnost materiálu proti přírodním vlivům. Vypadá originálně a krásně a po mnoho let neztrácí svůj význam. Je stejně odolný a v případě potřeby lze dřevěnou část vyměnit.dřevěný plot

Druhy plotů z dřevěných desek

Klasický deskový dřevěný plot má mnoho možností. Každá je něčím specifická, protože se jedná o různé druhy dřevěného materiálu, který se může navzájem kombinovat a liší se charakteristikami, způsobem instalace a dalšími parametry. Dřevěný plot z desek je nejjednodušší a jsou navzájem přibité k nosníkům. Mezi nimi jsou mezery různé šířky. Masivní desky se u těchto konstrukcí nepoužívají, protože atraktivita plotu se výrazně sníží. Dřevěné ploty jsou klasickou variantou teritoriálního oplocení. Jejich hlavní přednosti je snadná konstrukce, udržovatelnost, pevnost, trvanlivost, schopnost implementovat různé nápady na design. Dřevěný plot vypadá ze všech stran stejně, používají se k oplocení chat, soukromých domů a zahradních pozemků. Používají se také k výzdobě pohostinských míst, atrakcí, zábavních podniků.

Plot z polykarbonátu

Moderní je také oplocení z polykarbonátu. Kombinovaný plot z polykarbonátu lze nazvat vylepšenou verzí konvenčních polymerních plotů, protože tento materiál působí jako dekorativní krytina a současně zvyšuje ochranné funkce plotu. Výhody polykarbonátu jsou zejména odolnost proti povětrnostním podmínkám, tepelná odolnost, teplotní stabilita. Možnost volby různých stupňů průhlednosti. Zvýšená odolnost vůči různým mechanickým vlivům.

Kovové ploty jsou také v nabídce firmy ploty HK

Tyto ploty mají své velké zastoupení u většiny majitelů domů, protože se vyznačují svou stabilitou, pevností a trvanlivostí. Kovové oplocení je známé svou silou a krásou. Moderní je rovněž hliník nebo nerez, ale tady se jedná o poněkud dražší variantu oplocení.

Nejnovější články