Bazénové krycí plachty pro náš zahradní bazén

24. 9. 2018
Bazénové krycí plachty pro náš zahradní bazén

K čemu slouží bazénové krycí plachty a jaké jsou její výhody? Není to třeba jen zbytečné vyhození peněz? Určitě není. Bazén má na zahradě dnes skoro každý, protože se chce v létě dokonale osvěžit a pro děti je to bezva zábava. Musíme ale počítat i s tím, že bazén stejně jako auto, potřebuje trochu péče a potom se nám také dobře odmění čistou a kvalitní vodou.

Krycí plachty na bazén oceníte nejen přes zimu


Dnes je na trhu řada bazénových plachet, které se liší svým nejen svým použitím, ale také pořizovací cenou. Ta je v porovnání s jiným zastřešením bazénu poměrně levná záležitost a je tak cenově dostupná téměř pro všechny. Krycí plachty mimo jiné slouží k ochraně zapuštěného i nadzemního bazénu a to před vniknutím nečistot nejrůznějšího původu, patří sem listí, hmyz nebo i jehličí a podobně. Další výhodu bazénových plachet vidíme v úspoře bazénové chemie, protože dobrým zakrytováním se tolik vody neodpařuje a tím ušetříme právě na bazénové chemii. Klasickou výhodou bazénových plachet ale je, její snadná údržba, kdy postačí plachtu jen složit a uschovat na suché místo a v případě nějakého znečištění postačí opláchnutí plachty pod proudem vody, nejlépe vysokotlakou myčkou nebo postačí i zahradní hadice.

Bazénová plachta dokonale ochrání hladinu vody před nečistotami

Navíc musíme ještě konstatovat, bazénová krycí plachta je lehká a k dostání by měly být i nejrůznější doplňky k těmto plachtám. Patří sem napínací gumy nebo kotvící kolíky pro kvalitní upevnění. Ale to vše by mělo být v nabídkách firem, které se výrobou bazénových plachet zabývají.

Bazénová plachta na míru


I taková obyčejná věc, jako je bazénová plachta, může být zhotovena pro svého majitele na míru. Dnes není žádnou výjimkou bazén poměrně velkých rozměrů, ale i bazén, který má atypický tvar. Takže klasickým oválům asi již odzvonilo, ale pořád se dá krycí plachta pořídit na míru přesně podle rozměru našeho zahradního bazénu. Tyto plachty jsou také zhotoveny z velice pevného materiálu, takže nemusíme mít obavy, že by se nám protrhla při napínání nebo při nechtěném pádu nějakého předmětu do vody. Bazénové plachty také vynikají poměrně dlouhou životností, která se odhaduje až na 10 až 15 let.

Vysokopevnostní zakrývací plachty špičkové kvality

Solární nebo bezpečnostní plachta


Bazénové plachty mohou ale také plnit úkol solárního ohřevu vody. Umísťují se na hladinu bazénu, kde se přes den zvyšují účinky slunečního záření. Ohřívá se tím voda v bazénu a současně se zabraňuje jejímu odpařování. Pořídit si tedy bazénovou plachtu je jistě výhodné a to nejen z hlediska solárního ohřevu vody.

Bazénová plachta od Kvalitniplachty.cz dokonale ochrání bazén před nečistotami

Nejnovější články