Zájem o družstevní byty v Praze stoupá

30. 6. 2018
Zájem o družstevní byty v Praze stoupá

V Praze je nabídka volných bytů opravdu rozmanitá a velká. Velkou a pestrou nabídku ovšem netvoří pouze množství volných bytů, ale především jejich rozmanitost. Každý z nás má zájem o jiný druh bydlení. Pokud se zaměříme na byty, někteří z nás mají zájem o koupi bytu do osobního vlastnictví, jiní vyhledávají spíše podnájem bytů a další chtějí družstevní byty. O družstevní byty je v posledních letech zájem opravdu zvýšený.

Proč právě družstevní bydlení?

Nové družstevní byty Praha jsou v současnosti na obrovském vzestupu. Důvodů k jejich zvýšené oblibě je hned několik. Za prvé ten hlavní. Stejný byt ve stejné lokalitě, ale ve družstevním vlastnictví může být mnohem levnější, než byt určený k prodeji do osobního vlastnictví. Rychleji a jednodušeji se také uskuteční jejich převod. Ovšem nikdy se nebudete moci stát majitelem bytu, protože tím je bytové družstvo. Vy jste jen nájemcem. Kompletní seznam výhod a nevýhod družstevního bydlení najdete zde.

I developeři jsou si zvýšené obliby vědomi

Hlavní náplní práce stabilních a silných developerských skupin v Praze je připravovat a stavět v Praze takové projekty, o které bude u zákazníků zvýšený zájem. Tato situace je stejná pro prodej bytů Praha 9, Praha 4, Praha 13 i ve všech ostatních pražských částech. Nové developerské projekty tedy musí být v zajímavých lokalitách, vystavěné v moderním stylu s ideálními dispozicemi a zapomínat se nesmí ani na formu vlastnictví. A protože je družstevní bydlení v současnosti na vzestupu, i developeři vytváří projekty pro tento druh vlastnictví.

I Finep staví projekty družstevního vlastnictví

I jedna z nejstabilnějších a nejzkušenějších developerských skupin působících na pražském území, společnost Finep se ve svých nových projektech také soustředí na družstevní bydlení. Příkladem může být bytový Park Prosek, který v současnosti je již v šesté etapě výstavby. A právě tato nejnovější etapa výstavby tohoto bytového projektu je určena pro zájemce o družstevní bydlení. Bytový park Prosek samozřejmě není jediným projektem s družstevním bydlením této společnosti.

Další zajímavé byty v různých částech Prahy, můžete najít na www.finep.cz nebo se nechat inspirovat ve videu níže.Nejnovější články

Naši partneři