Magnety - univerzální pomocníci

30. 6. 2018
Magnety - univerzální pomocníci

Magnetické látky se dnes využívají ve všech odvětvích průmyslu. Při výrobě nejrůznějších produktů se využívají magnetické látky, které pomáhají zdokonalit a usnadnit výrobní proces. I v běžném životě se setkáváme na každém kroku s magnety, ani o jejich přítomnosti často nevíme.

Jedny z nejpoužívanějších jsou neodýmové magnety. Tyto magnety patří k těm nejvýkonnějším, dosahují vůbec nejvyšších hodnot vnitřní magnetické energie. Díky tomu stačí mnohem menší rozměr magnetu než třeba feritového, aby bylo dosaženo stejné přítlačné síly. Neodýmový magnet se vyznačuje velkou tvrdostí a poměrně značnou křehkostí na rozdíl od železa. Neodýmové magnety lze velmi dobře přizpůsobit, proto se v dnešní době vyrábí v nejrůznějších tvarech, které lze k dokonalosti dovést broušením.

Technologicky je třeba vyřešit ještě jednu nepříjemnou vlastnost a to náchylnost ke korozi. Neodýmové magnety obecně velmi snadno korodují, je třeba je tedy opatřit speciální ochrannou povrchovou úpravou nebo nebo pro zvýšení korozivzdornosti použít speciální technologii. A kde se běžně s neodýmovými magnety setkáte?

Výroba a prodej magnetů jsou velmi důležité, protože se obecně používají všude tam, kde je třeba využít intenzivní magnetickou sílu nebo také všude tam, kde záleží na rozměrech. Běžnou aplikací pro neodýmové magnety jsou rotory a statory motorů, magnetické spojky, polarizátory nebo separátory. V běžných domácnostech se neodýmové magnety používají při konstrukcích praček, myček, v náramkových hodinkách a většině výpočetní techniky. Zkrátka a dobře magnety jsou nedílnou součástí našeho každodenního života.

Nejnovější články

Naši partneři

  • Hledáte nový byt či dům v Praze? Prohlédněte si aktuální nabídku developerských projektů v Praze od renomované společnosti Finep.

  • Firma Oknoplastik vyrábí vchodové dveře z plastu, hliníku i dřeva. Na plastové dveře získáte navíc nadstandardní záruku 40 let!

  • Chcete levně vylepšit vzhled vašeho interiéru? Doporučujeme využít moderní tapety na zeď!