Jak vybírat spotřebiče

30. 6. 2018
Jak vybírat spotřebiče

Nejvíce domácích spotřebičů se umisťuje do kuchyně a koupelny. Vezměme si nejprve koupelnu, zde využijete rozhodně kvalitní pračku, sušičku, kotel pro vytápění a spoustu dalších menších spotřebičů, jako jsou kulma, fén na vlasy, holící strojek apod.

Kuchyň je ještě náročnější, zde potřebujete varnou desku s troubou, digestoř, myčku na nádobí, ledničku s mrazákem, mikrovlnnou troubu a další opět menší spotřebiče. Je třeba jejich výběru věnovat řádnou pozornost. Každý spotřebič má svou spotřebu energie, na kterou je dobré se zaměřit, dále je třeba zhodnotit, zda má přístroj všechny potřebné funkce a splňuje tak vaše požadavky. Pokud ano, je dobré si zjistit ještě záruční dobu, kterou výrobce na spotřebič dává, někdy je výhodné si připlatit a zakoupit třeba rok záruky navíc.

V neposlední řadě je důležitý také design přístroje. V koupelně vám asi nebude tolik vadit, zda je pračka bílá a má modře nebo zeleně podsvícený display. V kuchyni však jde také o design. Některé spotřebiče nejsou zabudované do kuchyňské linky a ty potom dotváří celkový vzhled kuchyně. Nevybírejte tedy domácí spotřebiče pouze podle ceny.

Nejnovější články

Naši partneři